Wystawy archiwalne

Multimedialna wystawa Pamięć Kształtu

Wystawa będzie czynna do 27 listopada 2011 r. Grupa młodych grafików i malarzy ze Szczecina próbuje spojrzeć na zabytkowe pojazdy z perspektywy artysty. Wykorzystując techniki multimedialne, pokażą świat widziany oczami technika.

Na wystawie będzie można zobaczyć kilka specjalnie stworzonych filmów; "Adaś 126p" opowie dzieciom o zasadach bezpiecznego poruszania się po jezdni, "Tramwaj przeszłości. Podróż po przedwojennym Szczecinie" - ta animowana fantazja poprowadzi dorosłych widzów po ulicach miasta, którego już nie ma.

Sporo uwagi poświęcono dzieciom; będą mogły się tam po prostu pobawić specjalnie dla nich przygotowanymi grami, bajkami...

Miłośników zabawy sztuką z pewnością zachwycą dzieła największych mistrzów pędzla w wersji zrobotyzowanej: Mona Lisa jako maszyna myśląca czy Wolność prowadząca zbuntowane roboty na barykady.

- Ciekawą sprawą jest pamięć przeszłości; kreowanie przeszłości, której się nie przeżyło - mówi Paweł Kleszczewski, kurator wystawy. -  Odtwarzamy ją, w dodatku nie ze swojej pamięci. Przejedźmy się tramwajem po wirtualnym mieście, którego już nie ma. Które nigdy może nie istniało. A może zaistniało w pamięci któregoś z mieszkańców dawnego Stettina.

Młodych ludzi, którzy stworzyli tę niecodzienną wystawę łączy miejsce urodzenia - Szczecin i pasja tworzenia. Reprezentują jednak rozmaite nurty.

Katarzyna Zimnoch: rocznik 1984, absolwentka Ochrony Dóbr Kultury, specjalność Muzealnictwo na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu.

Kaja Cykalewicz: urodzona w 1984 r., dyplomantka ASP we Wrocławiu, ukończyła Filozofię na Uniwersytecie Szczecińskim, związana z ośrodkiem naukowo-dydaktycznym "Młyn-Papiernia".

Paweł Kleszczewski - rocznik 1982, malarz, scenograf teatralny, autor instalacji, prac wideo. Absolwent Malarstwa na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu.

Wojciech Mazur - urodzony w 1986,  student ostatniego roku grafiki warsztatowej na Uniwersytecie  Artystycznym w Poznaniu.

Mariusz Kleszczewski: rocznik 1988 r., student Warszawskiej Szkoły Filmowej.

Kaplica Sykstyńska Naklejka na tornister Niemal da Vinci Zamiast zupy w wersji Andy Warhola - olej

Ważne: Nasza strona używa Cookie i innych technologii.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki. Czytaj więcej.

Nie pokazuj powiadomienia