Edukacja

Ambasador muzeum

Program dla nauczycieli, nauczycielek, metodyków i metodyczek

O programie…

Ambasadorki i Ambasadorzy MTiK to program skierowany do nauczycielek, nauczycieli przedszkoli i szkół ze Szczecina i regionu. Będzie służył nawiązywaniu relacji, wymianie doświadczeń i poszerzaniu wiedzy, a także tworzeniu przestrzeni do wspólnego działania. Obejmie działania związane z tworzeniem i utrzymaniem sieci nauczycielek i nauczycieli, którzy będą wspierać Muzeum w realizacji misji edukacyjnej. Ważne jest dla nas, aby zbudować relacje z pedagogami, metodykami, którzy będą reprezentować nasze Muzeum w swoim najbliższym środowisku, ale również wspierać nasze działania.

Poszukujemy nauczycielek, nauczycieli przedszkola i szkół ze Szczecina i regionu - zarówno przedmiotów humanistycznych, jak i ścisłych, uczących w placówkach publicznych i prywatnych, jak również konsultantek i konsultantów metodycznych oraz pracowników ośrodków doskonalenia nauczycieli.

Jeśli jesteś zainteresowany/-a współpracą z nami przeczytaj regulamin udziału w programie, wypełnij formularz i prześlij go do nas na adres e-mail: edukacja@muzeumtechniki.eu

Czekamy na Twoje zgłoszenie – grupa pozostaje cały czas otwarta.

Na czym polega program?

Zależy nam na współpracy między pedagogami a Muzeum. Nasza instytucja przekazuje wiedzę z zakresu historii techniki, transportu, komunikacji i inżynierii miejskiej oraz historii technologii domowych, patentów, wynalazków i nauki, ze szczególnym uwzględnieniem dziedzictwa niemieckiego i polskiego w Szczecinie oraz na Pomorzu. Ambasadorzy będą mogli podejmować działania w wymienionych obszarach w swoich szkołach.

Ambasadorzy są łącznikami pomiędzy Muzeum a środowiskiem uczniów  i pomagają w rekrutowaniu ich do działań edukacyjnych w Muzeum.

Korzyści z bycia Ambasadorem:

- Możliwość udziału we wskazanych przez Organizatora działaniach edukacyjnych Muzeum skierowanych do nauczycieli, poza normalnym procesem rekrutacyjnym.

- Certyfikat poświadczający uczestnictwo w programie wraz z listem intencyjnym skierowanym do dyrekcji placówki, w której pracuje Uczestnik.

- Wcześniejszy dostęp do materiałów dydaktycznych opracowywanych przez Muzeum.

- Możliwość bezpłatnego zwiedzania wystawy stałej i interaktywnej oraz wystaw czasowych Muzeum.

- Możliwość konsultowania stworzonych przez siebie scenariuszy lekcji i materiałów edukacyjnych ze specjalistami pracującymi w Dziale Edukacji i Komunikacji Społecznej Muzeum.

- Możliwość współtworzenia materiałów dydaktycznych, koncepcji warsztatów czy projektów edukacyjnych Muzeum.

Zadania Ambasadorów:

- Systematyczne i aktywne uczestnictwo w Programie.

- Włączania się w działania edukacyjne realizowane przez Muzeum.

- Opiniowanie, testowanie i konsultowanie materiałów edukacyjnych tworzonych przez Muzeum.

- Współtworzenie, proponowanie konferencji, seminariów, warsztatów metodycznych czy dyskusji panelowych.

- Konsultowanie wystawy stałej oraz czasowych Muzeum od strony dydaktycznej dla poszczególnych etapów nauczania.

Kto może zostać Ambasadorem?

- Nauczycielki, nauczyciele przedszkoli i szkół ze Szczecina i regionu - zarówno przedmiotów humanistycznych, jak i ścisłych, uczący w placówkach publicznych i prywatnych.

- Konsultantki i konsultanci metodyczni oraz pracownicy ośrodków doskonalenia nauczycieli.

Spotkania Ambasadorów

Ważnym elementem programu jest kontakt ambasadorów ze sobą i Muzeum. Stąd spotkania na żywo lub on-line grona pozwolą na wymianę doświadczeń między stronami. Podczas spotkań planowane są m.in. szkolenia tematyczne, które będą nawiązywać do tematyki Muzeum, ale również będą efektem propozycji Ambasadorów.

Koordynatorzy projektu:

mgr Przemysław Kuryło (MTiK)

dr Aneta Popławska-Suś (SP 18 Szczecin)

Do pobrania

Formularz zgłoszeniowy

Regulamin

 

Ważne: Nasza strona używa Cookie i innych technologii.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki. Czytaj więcej.

Nie pokazuj powiadomienia