Pamiątki i wydawnictwa

Książka - Samochody Stoewer w latach 1896-1945

Książka o braciach, którzy w kilka dziesięcioleci stworzyli w Szczecinie ogromną fabrykę samochodów. „Samochody Stoewer”, to polska edycja wydawnictwa z 1999 roku. Autor – Hans Mai – zebrał setki fotografii samochodów produkowanych w Szczecinie, dorzucił garść dokumentów z epoki i podstawowe informacje o dziejach fabryki, patentach, ludziach zaangażowanych w produkcję, konstruowanie aut, czy udział w wyścigach samochodowych.

Książka ma dwie podstawowe zalety. Po pierwsze polscy miłośnicy historii motoryzacji i dziejów Szczecina nareszcie będą mogli bez przeszkód zgłębić dzieje sławnej niegdyś, szczecińskiej marki. Po drugie – już samo przekartkowanie książki daje pojęcie o skali działań Bernharda juniora i Emila Stoewerów; o roli, jaką odegrali w historii motoryzacji. Fabryka samochodów ruszyła pod koniec XIX wieku. Do lat 30. XX wieku bracia produkowali ponad setkę modeli samochodów. Własnej konstrukcji. Ze szczecińskiej fabryki wyjeżdżały samochody elektryczne, pierwsze w Niemczech auto z przednim napędem, czy znakomite auta wyścigowe. Książka liczy 134 strony.

  • Cena: 80 zł + koszty wysyłki.

Aby zamówić książkę, należy wysłać mail na adres:  wydawnictwa@muzeumtechniki.eu W mailu należy podać co chcemy kupić, adres i numer telefonu dla kuriera. Wystawimy fakturę i prześlemy ją mailem. Po opłaceniu zakupów wysyłamy zamówiony towar.

 

Ważne: Nasza strona używa Cookie i innych technologii.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki. Czytaj więcej.

Nie pokazuj powiadomienia