Edukacja

Edukacja

Edukacja w naszym muzeum polega na przekazywaniu wiedzy dotyczącej: historii techniki i transportu, zabytkowej motoryzacji, komunikacji miejskiej na przestrzeni dziesięcioleci. Opowiadamy o wielkich osiągnięciach naukowców i ich wynalazkach. Szczególną uwagę zwracamy na historie z naszego regionu, które dotyczą Szczecina i Pomorza Zachodniego.

W edukacji muzealnej wykorzystujemy zbiory prezentowane na wystawach stałych (w zabytkowej zajezdni tramwajowej), eksponaty z magazynów muzealnych (np. dawny sprzęt AGD / RTV), a także urządzenia na wystawie Motoeksperymentarium (aplikacje, symulatory, stanowiska interaktywne).

Do naszych specjalizacji należą: historia fabryki i rodziny Stoewer, historia POLMO np. mikrosamochodu Smyk, historia transportu publicznego w Szczecinie, historia samochodów państw socjalistycznych, rowery, maszyny do pisania, technologie domowe.

Nasze działania edukacyjne kierujemy do przedszkoli i szkół podstawowych oraz innych grup zorganizowanych. Wprowadzamy programy współpracy i sieciowania muzeum z nauczycielami z poszczególnych szkół oraz dodatkowe zajęcia dla uczniów.

Poznaj naszą ofertę edukacyjną:

  • Oprowadzanie z przewodnikiem  (na wystawie stałej)
  • Motolekcje
  • Lekcje muzealne

 

Grupom, w których są osoby z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym proponujemy – bezpłatnie – opiekuna podczas zwiedzania muzeum. Opiekun zatroszczy się o taką grupę, pomoże nauczycielom, wytłumaczy, jakie zasady obowiązują podczas zwiedzania. Nauczycieli, którzy chcą, aby towarzyszył im opiekun z muzeum proszeni są o kontakt (przed kupieniem biletów) pod telefonem: 91-45-99-213.

Opiekunów wszystkich grup, które mają specjalne potrzeby – także prosimy o kontakt pod numerem 91-45-99213, również przed kupieniem biletów.

 

 

 

Ważne: Nasza strona używa Cookie i innych technologii.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki. Czytaj więcej.

Nie pokazuj powiadomienia