30 V
2016
Zwycięzcy EKO-ZABAWKI
Nagrody w I Ogólnopolskim Konkursie Plastyczno-technicznym "EKO-ZABAWKA" zostaną wręczone w naszym muzeum w sobotę, o godz. 13. Zapraszamy także na wystawę pokonkursową. Poniżej publikujemy protokół z posiedzenia jury zawierający listę zwycięzców. Na naszym Facebooku znajdziecie galerię z pracami laureatów:
https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1246826888691365&id=112164515490947
PROTOKÓŁ Z POSIEDZENIA JURY I OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNO-TECHNICZNEGO "EKO-ZABAWKA"
organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 41 z Oddziałami Integracyjnymi w Szczecinie pod patronatem Muzeum Techniki i Komunikacji - Zajezdni Sztuki w Szczecinie z dnia 23 maja 2016 roku
Skład komisji konkursowej:
Przewodniczący:
mgr Ida Lipecka - Dział Edukacji Muzeum Techniki i Komunikacji - Zajezdni Sztuki
Członkowie komisji:
Lilianna Popławska (Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 41)
Anna Litwinowicz - SP 41 (organizator) Joanna Piotrowicz - SP 41 (organizator)
Katarzyna Neumann - Piotrowska - SP 41 (organizator)
1. Jury postanowiło przyznać w konkursie następujące nagrody i wyróżnienia:
- w I kategorii wiekowej (6-9 lat)
I miejsce - Oliwia Klauzińska "MUZYCZNY ROBOT" - SP nr 4 w Białogardzie,
II miejsce - Anna Orfiniak "WÓZEK na podwórze" - ZSP w Białuniu,
III miejsce - Dominik Górtowski "KULODROM" - SP nr 35 w Szczecinie,
Wyróżnienia:
Nadia Adamczuk "DOM dla lalek" - SP w Tanowie,
Natan Tylec "JAMNIK" - ZSP/SP w Kliniskach Wielkich,
Oliwer Misiórny "REKIN" - ZSP/SP w Kliniskach Wielkich,
Maks Kołpacki "ROBOCIK-DOBOSZ" - SP nr 61 w Szczecinie,
- w II kategorii wiekowej (10-12 lat)
I miejsce - Mateusz Musiał "STATEK ekologiczny" - SP nr 42 w Szczecinie,
II miejsce - Natalia Kusz "EKO piesek" - SP nr 46 w Szczecinie,
Tomasz Galiński "KOT" - SP nr 74 w Szczecinie,
III miejsce - Paulina Cholewa "ŻURAW" - SP nr 2 w Chojnie,
Wyróżnienia:
Marek Hołody "ROBOT" - SP nr 56 w Szczecinie,
Emilia Furdal i Wiktoria Łukomska "MAŁE ZOO" - SP nr 41 w Szczecinie,
Dominika Łukomiec "WARCABY" - SP nr 74 w Szczecinie,
Magnus Sadecki "AUTO z napędem" - ZSP/SP w Kliniskach Wielkich,
Jakub Cygan "ZIELONY ELF" - SP w Dobrzycach,
- w III kategorii wiekowej (13-16 lat)
I miejsce - Urszula Bachanek "EKO gitarka" - Gimazjum nr 35 przy ZS nr 12 w Szczecinie,
II miejsce - Julia Drumlak "EKO grzechotki" - Gimnazjum nr 42 w Szczecinie,
III miejsce - Maciej Sobczyk "ZAKRĘTACZ" - Gimnazjum nr 34 w Szczecinie,
Wyróżnienia:
Antoni Duszak "OKRĘT" - Młodzieżowy Dom Kultury w Gdańsku,
Maja Zawiślak "GAZETKOWY miś" - Gimnazjum nr 77 przy ZS nr 51 w Warszawie,
Paulina Seidler "Kolorowa UKŁADANKA" - Gimnazjum nr 34 w Szczecinie,
Luiza Patrylak "EKO miś" - Gimnazjum nr 2 w Szczecinie,
2. W konkursie wzięło udział 14 Szkół Podstawowych i 5 Gimnazjów, oraz 2 Ośrodki Kultury z terenu Polski (poniżej szczegółowa lista uczestników),
3. Do konkursu przystąpiło 63 uczestników w trzech kategoriach wiekowych.
4. Komisja konkursowa przy ocenianiu prac wzięła pod uwagę następujące kryteria:
- wykorzystanie surowców wtórnych lub innych materiałów ekologicznych,
- inwencja i pomysłowość podejścia do tematu,
- wrażenie estetyczne.
5. Placówki, które wzięły udział w Konkursie:
Szkoła Podstawowa nr 2 im. Kornela Makuszyńskiego - Chojna,
Szkoła Podstawowa nr 4 - Białogard,
Szkoła Podstawowa nr 35 im. Jana Pawła II - Szczecin,
Szkoła Podstawowa nr 41 z Oddziałami Integracyjnymi, im. Maksymiliana Golisza - Szczecin
Szkoła Podstawowa nr 42 im. Stefanii Sempołowskiej - Szczecin,
Szkoła Podstawowa nr 46 - Szczecin,
Szkoła Podstawowa nr 56 im. KPT. Ż.W. K. Maciejewicza - Szczecin,
Szkoła Podstawowa nr 61 im. Michała Kmiecika - Szczecin,
Szkoła Podstawowa nr 74 im. Stanisława Gronskiego - Szczecin,
Szkoła Podstawowa w Dobrzycach
Zespół Szkół Publicznych, SP im. Prof. W. Grochowskiego - Kliniska Wielkie,
Zespół Szkół Publicznych - Białuń,
Szkoła Podstawowa im. J. Noskiewicza w Tanowie,
Polsko ? Amerykańska Szkoła Prywatna w Szczecinie,
Gimnazjum nr 2 - Szczecin,
Gimnazjum nr 34 - Szczecin,
Gimnazjum nr 42 z Oddziałami Dwujęzycznymi - Szczecin,
Zespół Szkół nr 51 im. I. Domeyki, Gimnazjum nr 77 - Warszawa - Bielany,
Zespół Szkół nr 12, Gimnazjum nr 35 - Szczecin,
Pałac Młodzieży - Pomorskie Centrum Edukacji w Szczecinie,
Młodzieżowy Dom Kultury - Gdynia,
6. Sponsorzy nagród:
REMONDIS Szczecin Sp. z o.o.
TOM Sp. z o.o.
APLAUZ Księgarnia Szkolna
Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 41
7. Jury i organizatorzy dziękują serdecznie dzieciom za wykonanie pięknych i ciekawych zabawek. Słowa podziękowania kierują również do wychowawców i nauczycieli, którzy zachęcili swoich uczniów do udziału w konkursie oraz do sponsorów, dzięki którym laureaci otrzymają ciekawe nagrody.
Posiedzenie komisji oceniającej konkursu plastyczno-technicznego zakończono dokumentując je niniejszym protokołem, podpisanym przez wszystkich jej członków.
8. Uroczyste rozdanie nagród nastąpi 04.06.16 r. o godz. 13.00 na terenie Muzeum Techniki i Komunikacji - Zajezdni Sztuki w Szczecinie, ul. Niemierzyńska 18A.
Protokół podpisany został przez organizatorów oraz członków komisji.