10 VI

Rajd na dziedzińcu

Etap rajdu na dziedzińcu muzeum techniki

W sobotę, 11 czerwca, do Szczecina zawita 19 Rallye Stettiner Haff, czyli rajd zabytkowych samochodów wzdłuż Zalewu Szczecińskiego. Rajd wystartuje w piątek z Eggesin, do Szczecina dotrze w sobotę, około godz. 13. Zabytkowe pojazdy będzie można oglądać na dziedzińcu szczecińskiego muzeum techniki, przy ul. Niemierzyńskiej, 18a między godz. 13.26 a 14.50.

Trasa rajdu: Eggesin – Meiersberg – Sarnow – Ferdinandshof – Eggesin – Meiersberg – Szczecin – Meiersberg – Mewegen – Ueckermünde – Eggesin.

Rajd jest organizowany po dwuletniej – pandemicznej – przerwie. W barwach muzeum wystartują Rafał Lipecki (kierowca) i Stanisław Horoszko (pilot). Pojadą skodą 1202 z 1967 roku. Po rajdzie, skoda zaparkuje w muzeum, gdzie powoli zbiera się nowa kolekcja – samochody krajów socjalistycznych.

W rajdzie weźmie udział 40 załóg, prócz samochodów osobowych przyjadą ciężarówki i motocykle. Najstarszy samochód - bmw - pochodzi z 1939 r.

Dodatkową atrakcją będą wzloty balonu na ogrzane powietrze. Balon promuje wspólny projekt unijny muzeów w Anklam i Szczecinie. W ramach projektu powstała książka „Historia techniki na Pomorzu” – dostępna bezpłatnie w kasie muzeum. Obsługujący balon Peer Wittig jest autorem rozdziału „Balony i sterowce na Pomorzu”. Balon będzie wzlatywał od godz. 13.

Parking na dziedzińcu muzeum będzie w sobotę niedostępny dla zwiedzających. Otwarty będzie dopiero po wyjeździe ostatniej załogi – około godz. 15.

Na zdjęciu: załoga muzeum: od lewej Stanisław Horoszko i Rafał Lipecki. W środku skoda 1202 z 1967 roku.

ZAŁĄCZONE ZDJĘCIA:

Na zdjęciu: załoga muzeum od lewej Stanisław Horoszko i Rafał Lipecki. W środku skoda 1202 z 1967 roku. Samochód z otwartymi drzwiami na tle muzeum.   Zdjęcie kolorowe.

1 maja muzeum jest zamknięte. Zapraszamy 2 i 3 maja.