PL DE EN

Moda Polska na 5 urodziny muzeum

19X
Moda Polska na 5 urodziny muzeum

Pięć atrakcji na piąte urodziny muzeum techniki w Szczecinie. Serdecznie zapraszamy gości, którzy przez pięć lat naszej działalności nas nie zawiedli.

Atrakcja 1. W piątek 23 października o godz. 17 zapraszamy na otwarcie wystawy "Po obu stronach kabla. Polska radiofonia i telewizja. Technika i życie codzienne". Pokażemy to, o co nasi goście i sympatycy pytali od dawna; imponujący zbiór radioodbiorników, telewizorów, gramofonów, magnetofonów. Ponad setka eksponatów. Najstarszy z lat 30. XX wieku. Wiele z nich jest darem od szczecinian. Na wernisaż wstęp jest wolny.

Atrakcja 2. Występ kabaretu Grzegorz Halama Oklasky (piątek 23 października, od godz. 18.30). Znany estradowiec zaśpiewa piosenkę napisaną specjalnie dla naszego muzeum pt. "Babcia w kapciach" (tu ją można odsłuchać: http://muzeumtechniki.eu/main_libs/files/assets/1/mp3/Grzegorz_Halama_-_Babcia_W_Kapciach_Szczecin_V4.mp3. Wstęp na koncert jest bezpłatny.

Atrakcja 3. W sobotę i niedzielę (24 i 25 października) wszyscy goście wchodzą za 2 zł.

Atrakcja 4. Pokazy ubrań Mody Polskiej ze specjalnym udziałem Jerzego Antkowiaka, Aleksandry Boćkowskiej i Ilony Felicjańskiej.

Ostatni pokaz "Mody Polskiej" odbył się w 1998 r. W sobotę, 24 października, pokażemy ubrania tego najsłynniejszego domu mody PRL projektowane przez Jerzego Antkowiaka. Antkowiak, to laureat "Czarnej Pantery" - nagrody ufundowanej przez firmę Lalique dla najlepszego projektanta z Europy Wschodniej. Pierwszy pokaz - prowadzony przez modelkę Ilonę Felicjańską - rozpocznie się o godz. 12, drugi o godz. 16.30. O godz. 14 zapraszamy na spotkanie "Znani o modzie PRL". Z Jerzym Antkowiakiem rozmawiać będzie autorka książki o modzie PRL Aleksandra Boćkowska.

Atrakcja 5. Doświadczenia fizyczne na żywo. Niedziela, 25 października. Na eksperymenty pt. "Pokazy szalonego profesora" zaprasza Grzegorz Adamowicz z Miasta Nauki.


XNie pokazuj powiadomieniaUwaga: Użytkowanie strony WWW oznacza zgodę na używanie plików Cookie. Więcej informacji w polityce prywatności.