PL DE EN

WSZYSCY JESTEŚMY ŚWIATŁOCZULI - warsztaty

22III
WSZYSCY JESTEŚMY ŚWIATŁOCZULI - warsztaty

Zapraszamy na warsztaty muzealne dzieci w wieku od 7 do 12 lat. Na zajęciach będziemy: badać, obserwować i eksperymentować. Tematem będzie światłoczułość, która jest zjawiskiem wszechobecnym. Zajęcia odbędą się w sobotę 2 kwietnia. Rozpoczną się o godz. 11 i potrwają około 2 godzin.

Obrazy, które powstają dzięki opisanemu zjawisku - to nie tylko fotografie, ale także materiały naturalne: pigment ludzkiej skóry, liść, sok z owoców.  Ta archaiczna technika nadal jest bardzo prosta - promienie światła i wyobraźnia sprawiają, że na każdym skrawku światłoczułej materii może powstać ślad naszej obecności.

W trakcie warsztatów zapoznamy się ze zjawiskiem powidoku oraz techniką fotogramu. Przy pomocy drobnych przedmiotów i szablonów stworzymy własne kompozycje na papierze fotograficznym. Warsztaty poprzedzone będą krótką opowieścią o zjawiskach światłoczułości w naturze i wykorzystaniu  w fotografii.

Cena warszatów, to 20 zł od osoby; w tym bilet wstępu. Zapisy prowadzi kasa muzeum: tel. 91-45-99-200.

XNie pokazuj powiadomieniaUwaga: Użytkowanie strony WWW oznacza zgodę na używanie plików Cookie. Więcej informacji w polityce prywatności.