IV Miedwiański Rajd Pojazdów Zabytkowych

01VI
IV Miedwiański Rajd Pojazdów Zabytkowych

W sobotę, 4 czerwca z  Pęzina wystartuje ponad 81 załóg. W tym roku rajd przyjedzie do szczecińskiego Muzeum Techniki. Uczestnicy dotrą na ulicę Niemierzyńską w sobotę, o godzinie 10.30. Zabytkowe pojazdy można zobaczyć na dziedzińcu muzeum do godziny 12.30.  Kierowcy w Szczecinie przejdą próbę sprawnościową. Muzeum wystawi dacię 1310 TLE, za kierownicą Rafał Lipecki, pilotuje Maria Szponar.

- Wydarzenie jest okazją do zobaczenia tak urozmaiconej kolekcji samochodów i motocykli - informuje Rafał Lipecki, z Muzeum Techniki. - To gratka nie tylko dla  hobbystów ale dobry plan na sobotę dla każdego.

Inicjatorami rajdu są Andrzej i Irena Nocenowie. W tym roku imprezę zorganizowano już po raz czwarty.

- Rajd to jedyna taka impreza w naszym województwie - wyjaśnia Andrzej Nocen. - Co roku zgłasza się więcej załóg. W pierwszej edycji mieliśmy około 40 pojazdów, w tym roku zobaczymy ich już ponad 80.

Na dziedzińcu muzeum znajdą się polskie i zagraniczne samochody. Najstarszy citroen torpedo 3C pochodzi z 1925 roku. Najmłodsze pojazdy mają 25 lat.

- Zobaczyć można porsche 928 coupé z 1986, nasze rodzime warszawy - mówi Andrzej Nocen. - Nie zapomnieliśmy o motocyklach. Będą junaki, MZ i wiele innych. Nie da się opisać piękna wszystkich pojazdów, trzeba przyjść i zobaczyć.

Szczeciński etap rajdu zakończy parada. Pojazdy wystartują z dziedzińca Muzeum Techniki przy ul. Niemierzyńskiej 18A, w sobotę 4 czerwca o godz. 12.30. Samochody i motocykle przejadą trasą:

al. Wyzwolenia - ul. Piotra Skargi - ul. Ogińskiego - plac Armii Krajowej - al. Jana Pawła II - plac Grunwaldzki - ul. Piłsudskiego - plac Rodła - al. Wyzwolenia - plac Żołnierza Polskiego - plac Lotników - ul. Jagiellońska - ul. Bohaterów Warszawy - ul. Krzywoustego - Brama Portowa - ul. Wyszyńskiego - Most Długi - (mapka 2) ul. Energetyków - ul. Gdańska - ul. Eskadrowa - ul. Hangarowa - ul. Struga - ul. Zwierzyniecka - szosa Stargardzka - ul. Balińskiego 20, stacja benzynowa Bobryk.

Szczegółowe informacje dotyczące rajdu znajdują się na stronie organizatorów: http://www.rajdmiedwianski.stargard.pl/