PL DE EN

Dzień Muzeum - niestety u nas krótszy

16V
Dzień Muzeum - niestety u nas krótszy

Remont ulicy Niemierzyńskiej zmusza nas do zmiany godzin zwiedzania podczas Nocy Muzeów. Muzeum Techniki będzie czynne od godz. 10. Wstęp jest darmowy. O godz. 19 wpuszczamy ostatnich gości. O godz. 20 zamykamy bramy na dziedziniec muzeum. Przepraszamy wszystkich, którzy doceniają zalety zwiedzania o zmierzchu, ale dojście do nas, po ciemku, przez plac budowy, jest co najmniej uciążliwe. Koncert,  zajęcia plastyczne oraz wielka klatka do gry w piłkę nożną to jedynie kilka atrakcji, które czekają na Szczecinian.

EKOlogiczna reprezentacja przed Euro

W muzeum oprócz  naszych eksponatów pojawi się wystawa prac nadesłanych na międzyszkolny konkurs "Eko-zabawka". Noc Muzeów rozpocznie uroczyste rozdanie nagród projektantom zwycięskich zabawek. Sponsorzy konkursu przygotowali niespodzianki dla najmłodszych zwiedzających.

Malowanie twarzy, zajęcia plastyczne to nasze tegoroczne propozycje - mówi Magdalena Szypulska, ze szkoły Expert Centrum Językowo-Szkoleniowe. -  Dzieci, które wolą zajęcia ruchowe nie będą się nudzić. O kondycję dzieciaków obiecał zadbać drugi sponsor konkursu.

Na dziedzińcu stanie wielka klatka szkółki piłkarskiej "Socatotos". Dorośli i dzieci mogą spróbować w niej swoich sił przed Euro 2012.

Więcej informacji o konkursie na najlepszą Eko-zabawkę na stronie:

http://muzeumtechniki.eu/aktualnosci/1/zaprojektuj-eko-zabawke-i-wygraj-nagrode/

Koncert i stand-up

Finał "Made in Szczecin. Born To Be Wild" rozpocznie Kolektyw Prometejski, który startuje ze swoim występem o godzinie 18.

Kolektyw przygotował na tę okazję stand-up, czyli taką formę komediowa - mówi Karolina Woźniak, z "Made in Szczecin". - Od kabaretu takie występy różnią się brakiem scenografii. Najważniejsze, że to jeden człowiek bez dodatkowej pomocy musi rozśmieszyć publiczność.

Między występami zagrają finaliści "Made in Szczecin. Born To Be Wild". W sobotę usłyszymy: Bona Fides i Heavy Chair Machine.

Syrena sport

W Noc Muzeów zostanie pierwszy raz zaprezentowana syrena sport. Nad rekonstrukcją tego kultowego samochodu czuwa "Fundacja im. prof. Cezarego Nawrota". Pracę prowadzą: Marcin Możejko i Artur Markowski. Od godziny 10 można zobaczyć syrenkę i porozmawiać o samochodzie z samymi rekonstruktorami.

- W Noc Muzeów można zobaczyć efekty pracy nad syreną - mówi dr A.W. Feliński, z Muzeum Techniki i Komunikacji. -  Szczecinianie zobaczą model samochodu w skali 1:4 oraz  element przyszłego nadwozia w skali 1:1. W kasie można będzie kupić pamiątkową koszulkę z syreną sport.

Głodni nie tylko wrażeń motoryzacyjnych mogą za symboliczną opłatę posilić się wojskową grochówką.

 

Program:

g. 10  - 19 - Prezentacja syreny sport

g. 16  - Finał konkursy na Eko-zabawkę - rozdanie nagród

g. 18 - Kolektyw Prometejski (dziedziniec przed muzeum)

g. 18.15 - Heavy Chair Machine - koncert (dziedziniec)

g. 19 - Kolektyw Prometejski (dziedziniec)

g. 19.15 - Bona Fides - koncert zwycięzców "Made In Szczecin. Born To Be Wild" (dziedziniec)

g. 19.50 - Kolektyw Prometejski (dziedziniec)

W sobotę 19 maja - muzeum będzie czynne od godz. 10 do godz. 19. Duże zainteresowanie naszym muzeum sprawia, że liczba zwiedzających, którzy mogą jednocześnie przebywać w budynku jest ograniczona. Za utrudnienia przepraszamy.
XNie pokazuj powiadomieniaUwaga: Użytkowanie strony WWW oznacza zgodę na używanie plików Cookie. Więcej informacji w polityce prywatności.