PL DE EN

Walentynkowe warsztaty dla dzieci

04II
Walentynkowe warsztaty dla dzieci

Wkrótce będziemy świętować Walentynki. Z tej okazji w sobotę 16 lutego o godz. 11 zapraszamy dzieci w wieku od 6 do 12 lat na warsztaty plastyczne. Najmłodsi przygotują kartkę walentynkową i poznają historię święta zakochanych. Koszt udziału w warsztatach to 10 zł od osoby. Zajęcia potrwają do godziny 13.30, w trakcie warsztatów uczestnicy zwiedzą muzeum.

14 lutego cały świat obchodzi walentynki. Skąd jednak pochodzi ten obyczaj? Czy amerykańskie święto nie ma swojego odpowiednika w Polsce ? To tylko nieliczne pytania, na które dzieci będą poszukiwać odpowiedzi.

Walentynki nie są naszą tradycją - mówi Ida Lipecka, z Muzeum Techniki i Komunikacji. - Wiele osób nie zna historii tego święta, dlatego chcemy dzieciakom opowiedzieć dzieje święta miłości w Polsce i za oceanem. Uczestnicy dowiedzą się jak wyglądało rodzime święto zakochanych, czyli Sobótka.

Brokat, szablony, kolorowy papier, dziurkacze ozdobne to atrakcyjne gadżety, które m.in. będą mieli do dyspozycji najmłodsi. Święto zakochanych jest doskonałą okazją na wykonanie oryginalnego prezentu dla osób bliskich sercu.

Urozmaiceniem zajęć będzie zwiedzenie muzeum - mówi Maria Szponar, z Muzeum Techniki i Komunikacji. - Nikt z nie wyjdzie z pustymi rękami; samodzielnie wykonana kartka będzie doskonałym wyznaniem miłości dla szkolnej sympatii, mamy, taty lub innej bliskiej osoby. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego należy zapisać się wcześniej.

Zapisy na zajęcia prowadzi kasa muzealna pod nr. tel. 91 45 99 200.

XNie pokazuj powiadomieniaUwaga: Użytkowanie strony WWW oznacza zgodę na używanie plików Cookie. Więcej informacji w polityce prywatności.