Nagrodzili nasz kalendarz

09II
Nagrodzili nasz kalendarz

Prestiżowa nagroda dla kalendarza ORLEN GAZ i Muzeum Techniki

Kalendarz biurkowy ORLEN GAZ "Cały rok na najwyższych obrotach" otrzymał brązowy medal w Międzynarodowym Konkursie Kalendarzy i Kart Świąteczno-Noworocznych Vidical 2013.

Konkurs, który współorganizuje Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie, powstał, by uhonorować zleceniodawców i twórców w mistrzowski sposób posługujących się sztuką poligrafii, fotografii, ilustracji i typografii. Gala finałowa tegorocznej edycji odbyła się 7 lutego w warszawskim Domu Artysty Plastyka.

- Jak co roku do rywalizacji przystąpiło wiele prestiżowych firm, a także spore grono znanych i cenionych artystów - mówił Andrzej Zabielski, dyrektor artystyczny konkursu, wymieniając wśród twórców kalendarzy m.in. grafika Andrzeja Pągowskiego i fotografa Tomasza Sikorę. Komentując obrady jury, blisko 90 zgłoszonych prac chwalił za wysoki poziom artystyczny i niezwykłą wręcz jakość wykonania.

Z tym większą satysfakcją ORLEN GAZ przyjął wyróżnienie dla kalendarza "Cały rok na najwyższych obrotach". Powstał we współpracy z Muzeum Techniki i Komunikacji - Zajezdni Sztuki w Szczecinie. Prezentuje prototypy samochodów, motoryzacyjne ciekawostki oraz unikalne egzemplarze aut z kategorii SAM, czyli pojazdów złożonych samodzielnie. To fascynujące osiągnięcia polskich konstruktorów. Designerskie, nowatorskie, awangardowe. Jury konkursu doceniło także sposób ich prezentacji - połączenie zabytków z dynamiczną i nowoczesną linią graficzną, zaprojektowaną przez płocki Agpress, odpowiedzialny także za druk kalendarzy ORLEN GAZ.

Więcej o konkursie