PL DE EN

Muzeum Techniki na regatach The Tall Ships Races

31VII
Muzeum Techniki na regatach The Tall Ships Races

Od 2 sierpnia zapraszamy na finał regat The Tall Ships Races. Nie zabraknie wątków motoryzacyjnych: wydłużyliśmy godziny otwarcia muzeum, na Łasztowni pojawi się mini-wystawa naszych zabytków, a koło pomnika Adama Mickiewicza poprowadzimy warsztaty dla dzieci.  O największych atrakcjach kulturalnych dowiemy się od załogi autobusu jelcza-ogórka, czyli coolbusa.

Podczas finału regat Muzeum Techniki i Komunikacji wypuszcza w miasto trzy zabytkowe pojazdy. Od 3 do 6 sierpnia jeżdżą: autobus jelcz-ogórek i motocykl wsk bąk na ulice Szczecina wyjedzie także tarpan kupiony i wyremontowany dzięki wsparciu spółki Orlen Gaz.

- Będziemy zachęcać gości Tall Shipów do odwiedzenia placówek kulturalnych w Szczecinie - mówi Jacek Ogrodniczak z Muzeum Techniki. - Pracownik Polskiej Organizacji Turystycznej będzie także zapraszał turystów zagranicznych do podróży w inne regiony kraju. Goście otrzymają informacje o programie regat, parkingach i ofercie kulturalnej.

Autobus (kulturbus, coolbus) zabierze przedstawicieli teatrów: Współczesnego i Kany; Zamku, Muzeum Przełomów, Urzędu Miejskiego, Fundacji Akademii Muzyki Dawnej i Muzeum Techniki. Kulturalny konwój wyruszać będzie codziennie, o godz. 10 z dziedzińca Muzeum  Techniki.

Muzeum Techniki będzie czynne podczas finału regat (2 - 6.08) od. godz. 10 do 18. Także w poniedziałek. Mini-wystawę naszych zabytkowych pojazdów będzie można oglądać w Strefie Techniki na Łasztowni, będziemy także prowadzić warsztaty w Strefie Dziecięcej koło pomnika Adama Mickiewicza.

 

XNie pokazuj powiadomieniaUwaga: Użytkowanie strony WWW oznacza zgodę na używanie plików Cookie. Więcej informacji w polityce prywatności.