Konkurs - pojazdy czasu wojny

23IX
Konkurs - pojazdy czasu wojny

Rusza IV Konkurs Modelarski "Paprykarz 2014" o Puchar Prezydenta Miasta Szczecina. Startować mogą modelarze, zrzeszenia, modelarnie oraz kluby z kraju i zagranicy. Uczestnicy zostaną podzieleni na dwie grupy wiekowe: juniorzy do 16 lat oraz seniorzy. Konkurs odbywa się w ramach IV Szczecińskiego Festiwalu Modelarskiego. Ponieważ we tym roku przypada 75 rocznica wybuchu II wojny światowej i 70 rocznica Powstania Warszawskiego, motywami przewodnimi konkursu będą: pojazdy wojny obronnej 1939 i pojazdy Powstania Warszawskiego 1944.

Festiwalową wystawę będzie można oglądać w naszym muzeum 4 i 5 października.

Konkurs organizuje Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Zachodniopomorski Oddział Regionalny w Szczecinie.

- Celem konkursu jest promowanie Szczecina i województwa zachodniopomorskiego - mówi Katarzyna Żmińczuk z Towarzystawa.

Więcej na stronie paprykarze