PL DE EN

Akademia Sztuki - wystawa na koniec roku

09VI
Akademia Sztuki - wystawa na koniec roku

Wydarzenie podsumowuje roczną pracę studentów wszystkich lat, stopni i kierunków wydziału Sztuk Wizualnych. Otwarcie wystawy odbędzie się 10 czerwca o godzinie 12. Ekspozycję można zobaczyć w Muzeum Techniki od 10 do 22 czerwca.

Na wystawie znalazły się projekty, które powstały na kierunku Architektura Wnętrz. Studenci pracowali pod kieunkiem uznanych pedagogów: prof. dra hab. Henryka Regimowicza, prof. dra hab. Marka Owsiana, prof. dra hab. Józefa Jurka, dr hab. Katarzynę Radecką, profesor nadzwyczajną, dr Mirosławę Jarmołowicz, dra Andreasa Guskosa.

Na wystawie znajdą się również prace wykonane w Katedrze Projektowania Graficznego, Katedrze Grafiki Artystycznej oraz Katedrze Przedmiotów Ogólnoplastycznych i Teoretycznych, które powstały pod okiem wybitnych profesorów: prof. dr hab. Marianny Radomskiej-Tomczuk, prof. dra hab. Andrzeja Tomczaka, prof. dra hab. Andrzeja Załeckiego dra hab. Lexa Drwinskiego, profesora nadzwyczajnego; dr hab. Elżbiety Wasyłyk, profesor nadzwyczajnej; dra hab. Leszka Żebrowskiego, profesora nadzwyczajnego; dr hab. Ewy Czerwińskiej-Romanowskiej, profesor nadzwyczajnej; dra hab. Ireneusza Kuriaty oraz dr Małgorzaty Kopczyńskiej.

Wystawa jest jedyną okazją w roku, aby zapoznać się z twórczością przyszłych artystów i artystek, grafików i graficzek, a także dizajnerów i dizajnerek. Zwiedzający będą mieli szansę porozmawiać z autorami prac i wykładowcami szczecińskiej Akademii Sztuki.

Wydział Sztuk Wizualnych Akademii Sztuki w Szczecinie powstał w oparciu o strukturę studentów i kadrę naukowo-dydaktyczną Wyższej Szkoły Sztuki Użytkowej w Szczecinie, która powstała w 1995 roku. Od roku 2010 wszedł w skład Akademii Sztuki w Szczecinie. Obecnie składa się z 2 kierunków:

Architektura Wnętrz - studia 1 stopnia (specjalność: architektura wnętrz) gdzie studenci kształcą się w pracowniach projektowych: architektury wnętrz, mebla oraz wystaw i scenografii.

Grafika - studia 1 i 2 stopnia (specjalności: grafika projektowa, grafika warsztatowa) z pracowniami projektowymi i warsztatowymi: plakatu, ilustracji, typografii, wydawnictw, publikacji cyfrowych, znaków i form identyfikacyjnych, wklęsłodruku, wypukłodruku, litografii, grafiki cyfrowej.

Oprócz przedmiotów kierunkowych wszystkie specjalności obsługiwane są przez pracownie artystyczne: rysunku, malarstwa, rzeźby i fotografii.

Więcej informacji o uczelni oraz programie nauczania znaleźć można na stronie: http://www.akademiasztuki.eu/

XNie pokazuj powiadomieniaUwaga: Użytkowanie strony WWW oznacza zgodę na używanie plików Cookie. Więcej informacji w polityce prywatności.