Sąsiedzi PRL

22X
Sąsiedzi PRL

Nowa wystawa w muzeum techniki. Od soboty, 25 października, w zajezdni przy ul. Niemierzyńskiej można będzie oglądać samochody krajów demokracji ludowej. Skody, moskwicze, wartburgi, trabant, dacia, zaporożec, ifa...

- Wszystkie te samochody były po troszę polskie - mówi dr Andrzej Wojciech Feliński, kurator wystawy. - Nie tylko dlatego, że na przykład zastawę montowano w Polsce. Przez wiele lat eksport samochodów do Polski ograniczał się do aut produkowanych w krajach socjalistycznych. Nowa wystawa świetnie uzupełnia nasze zbiory prezentowane na co dzień. Teraz mamy komplet. Takimi samochodami jeździli Polacy od lat 50. XX wieku, po schyłek Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej.

Na wernisaż zapraszamy w najbliższą sobotę o godz. 16. Samochody z demoludów będzie można oglądać  do 1 marca 2015 r.