Wystawy archiwalne

Malarstwo, które przekracza granice - wernisaż

Wernisaż rozpocznie się 14 września o godz. 16.  Wstęp na otwarcie wystawy jest bezpłatny. Wszystkie prace powstały na plenerze malarskim  w Sianożętach, który zakończył się 10 września.

- Tytuł wystawy w skrócie nawiązuje do integracji środowisk twórczych - mówi Zbigniew Janasik,  współorganizator wystawy. - Politechnika Koszalińska od dawna współpracuje z Uniwersytetem w Grodnie. Sztuka ma przekraczać granice polityczne, religijne i kulturowe.

Wystawę organizuje Instytut Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej oraz Stowarzyszenie Wspierania Politechniki Koszalińskiej.

Artyści korzystali z dowolnych technik: olej, akryl - mówi dr Wojciech Feliński, kurator wystawy. - Oprócz płócien na wystawie znajdą się prace wykonane na strusich jajach. W muzeum zobaczymy efekty tygodniowego pleneru w  Sianożętach.

Artyści biorący udział w wystawie:

• Anna Kaczor
  • Renata Wojnarowicz
  • Milena Zakrzewska Szczepańska
  • Edyta Dzierz
  • Katarzyna Gerlaczyńska-Waszkiewicz
  • Ryszard Patzer
  • Krzysztof Rapsa
  • Aleksiej Bogustov
  • Władimir Pokropski
  • Aleksandr Dułub
  • Aleksandr Bondar
  • Beata Bigaj
  • Aleksandra Gołdyn

30 marca muzeum jest czynne do godz. 15. 31 marca - nieczynne.