Wystawy archiwalne

Język przestrzeni

Proces projektowania architektonicznego jest dialogiem pomiędzy twórcą projektu, a jego odbiorcą i przestrzenią której dotyczy. Dialog ten ma zawsze unikatowy charakter. Zaprojektowane wnętrze jest zarówno odzwierciedleniem wizji architekta jak i osobowości jego użytkowników. Przedmiotem wystawy są fotografie przedstawiające realizacje projektów z zakresu architektury wnętrz. Znajdują się na nich zarówno wnętrza prywatne jak i użyteczności publicznej. Uwidaczniają one istotny fakt nierozerwalnego związku pomiędzy człowiekiem, a przestrzenią w której się znajduję. Z jednej strony wnętrze odzwierciedla osobowość jego użytkownika, z drugiej strony budzi ono różnorodne emocje i skłania do określonych zachowań.

We współczesnym pędzącym coraz szybciej świecie warto się czasem zatrzymać i przyjrzeć otaczającej nas najbliższej przestrzeni. Każdy postrzega ją inaczej. Decydują o tym indywidualne uwarunkowania biologiczne i psychiczne. Każde wnętrze bez względu na funkcje jest więc zawsze miejscem dialogu pomiędzy przestrzenią, a jej odbiorcą. Płynący z niej komunikat staje się poniekąd językiem danej przestrzeni.

 

O autorce:

Autorem projektów jest mgr Ewelina Adam Wadas. Projektant wnętrz oraz wykładowca na Wydziale Sztuk Wizualnych Akademii Sztuki w Szczecinie. W pracy projektowej zwraca ona szczególną uwagę na rolę indywidualnych uwarunkowań psychologicznych człowieka. Aspekt ludzki nadaje wnętrzu wyjątkowy i unikatowy charakter. Projektowanie wnętrz to dla autorki nie tylko pasja ale sposób na ciągłe odkrywanie tego co nowe i niepowtarzalne.

 

Autorzy fotografii:

Dr Justyna Machnicka

Witold Gawłowicz

Ważne: Nasza strona używa Cookie i innych technologii.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki. Czytaj więcej.

Nie pokazuj powiadomienia