Wystawy archiwalne

Czy widelec może być dziełem sztuki?

Prace studentów Instytutu Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej

Fotele, półki, siedziska, sztućce - niby codzienność ale podana inaczej niż zwykle. Zwiedzający mogą podziwiać dokonania młodych dizajnerów. Studenci Instytutu Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej udowodnili, że można uciec od konserwatywnych schematów. Wystawa pozwala każdemu zwiedzającemu dostrzec artyzm, który emanuje z przedmiotów codziennego użytku.

Podstawą projektowania jest połączenie artyzmu i użyteczności. Eksponaty oczekują nie tylko wzroku publiczności, ale i jej dotyku. Prawidłowy okazuje się odruch tych najmłodszych, którzy pewnie zasiadali w kolorowych fotelach. Dzieci nie zastanawiały się nad słusznością powstania krzesła o tekturowym siedzisku. Kurator wystawy Jan Sikora podkreślał, że eksponaty motywują biernego obserwatora do aktywności. Zwiedzający nieświadomie stawali się uczestnikami artystycznej celebry.

Leżanka - tkanina wypełniona gąbką, tworzywo sztuczne.Siedzisko - sklejka i sznurek. Lampa - papier.Cukiernica - ceramika i sznurek.Model koncepcyjny samochodu małolitrażowego - plastik i metal.07PSG_znak_podstawowy_rgb.jpg

30 marca muzeum jest czynne do godz. 15. 31 marca - nieczynne.