Wystawy archiwalne

Artystyczna Majówka

Zwiedzający zobaczyli prace z różnych dyscyplin. Artyści poznali się za pośrednictwem portalu Goldenline, czyli właśnie "Złotej Linii". Wymiana doświadczeń wkrótce przerodziła się w inicjatywę twórczą. Artystyczna majówka zorganizowano po raz trzeci. W tym roku wystawa przyjechała do Szczecina.

- W Zajezdni to była artystyczna sobota - wyjaśnia dr Wojciech Feliński z Muzeum Techniki i Komunikacji. - "Złota Linia" jest dowodem na to, że sztuka łączy ludzi mimo odległych miejsc zamieszkania.

Majówka rozpoczęła się warsztatami dla dzieci o godzinie 10. Zajęcia były bezpłatne, jednak rezerwacji miejsc należało dokonać wcześniej.

- Cieszę się, że "Złotą Linię" nareszcie można oglądać w Szczecinie - mówi dr Wojciech Feliński - Artyści przygotowali dla dzieci bezpłatne warsztaty. Najmłodsi rysowali i budowali eksponaty muzealne,  malowali pojazdy na kartkach.

Wernisaż rozpoczął się o godzinie 18 w Muzeum Techniki. Wstęp na otwarcie wystawy był bezpłatny.

- Złota Linia jest nieformalną grupą, która skupia twórców - mówi dr Wojciech Feliński. - Majówka miała być okazją do prezentacji prac i spotkań z artystami.

O godzinie 19 w muzeum rozpoczęło się przedstawienie poetyckie.

- Wszystko odbyło się w tramwajach - wyjaśniała poetka, Edyta Ślączka-Poskrobko. - W jednym z nich pojawiła się instalacja poetycka "Listy". To była historia słowa pisanego, najpierw piórem gęsim, potem z obsadką, piórem wiecznym, długopisem, na maszynie i komputerze.

Ważne: Nasza strona używa Cookie i innych technologii.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki. Czytaj więcej.

Nie pokazuj powiadomienia