Wydarzenia

05 III
2018

Zrób sobie zdjęcie z fotoradarem

Zrób sobie zdjęcie z fotoradarem

Kiedyś to fotoradary robiły zdjęcia kierowcom... Od dziś można już zrobić sobie zdjęcie z fotoradarem, ponieważ dwa takie urządzenia właśnie trafiły na naszą wystawę stałą.

Nie ma bardziej nielubianego przez kierowców urządzenia jak fotoradar. Dwa takie urządzenia dostaliśmy od szczecińskiej Straży Miejskiej, która od 2016 roku nie może już ich używać.

Jak działają? W kierunku jadącego samochodu wysyłają wiązkę fal radiowych i wychwytują je po odbiciu od nadwozia. Różnica w częstotliwości fal nadawanej i odbieranej pozwala komputerowi w fotoradarze określić prędkość pojazdu.

Jeśli jest ona wyższa od ustawionej w urządzeniu (czyli dopuszczalnej na danej drodze) komputer wysyła sygnał do aparatu fotograficznego, który wykonuje zdjęcie. Fotografia jest zapisywana na twardym dysku i później analizowana.

Zmierzona prędkość musi być przypisana tylko do jednego pojazdu, więc jeśli np. na zdjęciu widoczne są dwa auta jadące obok i blisko siebie w tym samym kierunku, fotoradar anuluje pomiar. Każde zdjęcie fotoradar zapisuje na twardym dysku, można je potem skopiować np. na pendrive?a.

Ważne: Nasza strona używa Cookie i innych technologii.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki. Czytaj więcej.

Nie pokazuj powiadomienia