13 V

Zapraszamy na paradę

Muzeum jest otwarte od godz. 18 do północy. Wstęp wolny.

Zapraszamy kolekcjonerów zabytkowych pojazdów do paradowania. Zbiórka na dziedzińcu muzeum, między godz. 16 a 17.

W niedzielę muzeum jest zamknięte - Zielone Świątki.

Atrakcje

Na miejscu

* Zwiedzanie wystaw i motoeksperymentarium.

* W kiniarni, w tramwaju na wystawie głównej, wyświetlać będziemy filmy z udziałem znanych artystów, którzy wspominali swoje samochody z lat PRL-u. Wystąpią Krzysztof Daukszewicz, Bronisław Cieślak, Zbigniew Wodecki, Artur Andrus, Kazimierz Kaczor, Stanisław Tym, Tadeusz Ross.

* Od godz. 18 do 22, w holu, będzie można oglądać mini-wystawę przygotowaną przez modelarzy ze Szczecińskiego Paprykarza Modelarskiego. Wystawione będą modele pojazdów, samolotów, okrętów i figurki wykonane z plastiku oraz z kartonu. Niektóre modele do samodzielnego złożenia będzie można kupić.

* Cykl wykładów „Muzealna noc mądrości” w sali konferencyjnej, na 2 piętrze, w nowym skrzydle muzeum:

godz. 18.15 – „Czy Pan Samochodzik mógł jeździć maluchem?”, dr Andrzej Wojciech Feliński

godz. 19.30 – „Jak maszyny pomogły (lub nie) kobietom”, Sabina Wacławczyk

godz. 21 – „Co  nas łączy – historia klejów, łączeń i wiązań”, Tomasz Tarasiuk

godz. 22.15 – „Światowe podróże Stoewerem”, dr Andrzej Wojciech Feliński.

Na wynos

Parada zabytkowych samochodów i motocykli należących do kolekcjonerów z naszego regionu. Wyjazd parady o godz. 17 z dziedzińca muzeum.

Trasa parady: ul. Niemierzyńska 18A – ul. Zygmunta Krasińskiego – al. Wyzwolenia – rondo Giedroycia – ul. Piotra Skargi – al. Wojska Polskiego – plac Zwycięstwa – Brama Portowa – al. Niepodległości – al. Wyzwolenia – ul. Zygmunta Krasińskiego – ul. Niemierzyńska 18A.

Po zakończeniu parady, niektóre zabytkowe pojazdy pozostaną na dziedzińcu muzeum.

W sobotę parking jest niedostępny dla zwiedzających.

Obraz: Zdjęcie zbiórki przed paradą. dziedziniec muzeum na którym stoją zabytkowe samochody widoczny z góry.