12 X

Wystawa

Zapraszamy na wystawę przygotowaną przez pracowników naukowych Katedry Architektury Wnętrz Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. Wernisaż odbędzie się 17 października; początek o godz. 17.

Na krawędzi to hasło wywoławcze, inspiracja prac rzeźbiarskich, ceramiki oraz różnych form przestrzennych. To komentarz do wydarzeń klimatycznych, politycznych lub też odniesienie się do osobistych przeżyć; wszystkiego co nas otacza i pod wieloma względami determinuje, pobudzając jednocześnie artystyczną wizję.

Do udziału zaproszono 24 artystów rzeźbiarzy i ceramików reprezentujących akademickie środowiska twórcze ze Szczecina, Poznania, Kalisza, Wrocławia, Katowic, Łodzi, Torunia oraz Gdańska.

Wystawa jest cyklicznym przedsięwzięciem, które odbywa się w Szczecinie od 2016 roku. Tegoroczna, ósma odsłona jest novum, ponieważ została pomyślana jako wystawa wędrująca. Inauguracja będzie miała miejsce w Szczecinie a kolejnymi przystankami będą następujące ośrodki akademickie: Uniwersytet Artystyczny im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu, Wydział Artystyczny UAM w Kaliszu, Akademię Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Finisaż odbędzie się w  Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.

Głównym celem wędrującej wystawy jest zaprezentowanie dorobku artystów z różnych środowisk akademickich Polski oraz pogłębienie współpracy w obszarze kultury jak i konfrontacja rozwiązań technicznych i technologicznych w dyscyplinie sztuka.

Wystawę w naszym muzeum można oglądać do 12 listopada 2023 roku.

Załączone zdjęcia: Plakat wystawy z tytułem wystawy na czarnym tle i odbiciem trójkąta na białym tle. Na dole logotypy.