24 IV

Wyjątkowe tkaniny - wystawa czasowa

Wystawę "Postrzeganie pośrednie" można oglądać od 26 kwietnia do końca maja.

- Obraz wewnętrzny to wyobraźnia, zewnętrzny to określona forma - twierdzi Renata Jackowiak. - Zaprezentowane prace stanowią subiektywny obraz przedziału między wyobraźnią a rzeczywistością. Moje postrzeganie to konotacja projektu „ubrana” w materiały, które są dla mnie źródłem ekspresji. Farbując, formując niezliczoną ilość elementów przeniosłam inspirację na sam proces tworzenia, aż do zatracenia. W latach 2022-2023 z lnu, wełny i bawełny ręcznie uformowałam struktury o charakterze organicznym. Umieszczone na kwadratach o boku 50 cm stworzyły układy o zróżnicowanym zagęszczeniu i napięciu. To liczne kompozycje (tryptyki) o szerokim, wzajemnie się dopełniających spektrum struktur. Na wystawie prezentuję 30 tkanin unikatowych  wykonanych z materiałów naturalnych.

Kuratorami wystawy są prof. Renata Jackowiak i dr Wojciech Feliński.

Załącznik: Plakat wystawy zdjęcie tkaniny z  tekstem: Postrzeganie pośrednie. Tkanina unikatowa Renata Jackowiak. Kurator: dr Wojciech Feliński. W dalszej części terminy trwania wystawy