25 V

Wkrótce książka o samochodach Stoewer

Kończymy pracę nad polskim wydaniem książki Hansa Maia „Samochody Stoewer w latach 1896-1945”. Autor zebrał dane o dziesiątkach modeli samochodów konstruowanych i produkowanych w Szczecinie. Większość stoewerów można obejrzeć już tylko na archiwalnych fotografiach, które są niezaprzeczalnym walorem książki. Hans Mai opisał dzieje fabryki przy dzisiejszej alei Wojska Polskiego - od pomysłu na własny samochód braci Bernharda juniora i Emila Stoewerów, po próby uruchomienia fabryki w Hamburgu po klęsce III Rzeszy w 1945 roku.

Mamy nadzieję, że książka ukaże się jeszcze tego lata. Będzie ją można kupić w muzealnym sklepiku.

Zadanie finansowane przez Miasto Szczecin.

Załączone zdjęcia: Okładka książki. Czarna okładka ze zdjęciem maski samochodu oznakowanego  Stoewer . Napisy: Hans Mai „Samochody Stoewer w latach 1896-1945”. Od jednego do ośmiu cylindrów.