01 VII

Wernisaż - akcja ilustracja

Pracownia Projektowania Wydawnictw i Publikacji Cyfrowych Akademii Sztuki w Szczecinie serdecznie zaprasza wszystkie dzieci i dorosłych na jedyną w swoim rodzaju wystawę pt. AKCJA ILUSTRACJA! – czyli interaktywną prezentację ilustrowanych książek dla dzieci stworzonych przez studentów Pracownia Wydawnictw i Publikacji Cyfrowych / Akademia Sztuki w Szczecinie

Na wystawie zobaczycie najciekawsze i najpiękniejsze książki wykonane przez obdarzonych nieposkromioną wyobraźnią studentów grafiki Wydziału Sztuk Wizualnych. Niektóre z prezentowanych publikacji, nagradzane były m.in. przez wydawnictwa: Znak, Ezop czy Wydawnictwo Dwie Siostry, które w 2017 roku na Targach Książki Dzieci w Bolonii otrzymało prestiżową nagrodę dla najlepszego wydawnictwa w Europie.

W trakcie trwania wystawy AKCJA ILUSTRACJA! dostępna była strefa twórcza dla dzieci, w której najmłodsi tworzyli własną galerię ilustracji. Z czasem sfera dziecięca zmieniła się w kącik czytelniczy dla najmłodszych.

Pracownia Projektowania Wydawnictw i Publikacji Cyfrowych działa w strukturze Katedry Grafiki Projektowej na Wydziale Sztuk Wizualnych na Akademii Sztuki w Szczecinie. Prowadzi ją dr Justyna Machnicka wraz z as. mgr Aleksandrą Zaborską i mgr inż Tomaszem Gaborskim.

Kuratorzy: Justyna Machnicka, Aleksandra Zaborska, Tomasz Gaborski, Tomasz Sadowski.

Warsztaty w Noc Muzeów poprowadzą pracownicy i studenci Akademii Sztuki w Szczecinie.

Organizator:
Akademia Sztuki w Szczecinie, Wydział Sztuki Wizualnych, Muzeum Komunikacji i Techniki – Zajezdnia Sztuki w Szczecinie
Wystawa potrwa do 19 czerwca 2019 roku.