30 IX

Spacer z przewodnikiem

„Szczecin w pionie i w poziomie – ślady dziedzictwa pokoleń”

Spacer z przewodnikiem po Niebuszewie-Bolinku - wstęp wolny.

Prowadzenie: Tomasz Tarasiuk

Data: 07.10. 2023

Godzina: 11:00

Miejsce zbiórki: hall Muzeum Techniki i Komunikacji w Szczecinie, ul. Niemierzyńska 18 A

Czas trwania: około 90 minut

Trasa Spaceru: Muzeum – ul. Niemierzyńska – pozostałości fabryki Stoewera – ul. Kołłątaja – ul. Św. Barbary – rondo Giedroycia

Postindustrialne i historyczne dziedzictwo dawnych losów Szczecina wciąż można  wypatrzyć w mieście. Wzajemne oddziaływanie przestrzeni na zabytki oraz reliktów przeszłości na przestrzeń sprawia, że nasze poczucie przynależności i związku z historią miejsca, w którym żyjemy, ma realne przełożenie na środowisko miejskie.

W trakcie spaceru uczestnicy będą mogli nie tylko zaznajomić się z historycznymi obiektami Niebuszewa-Bolinka oraz ich historycznym i obecnym przeznaczeniem, ale też zobaczyć w jaki sposób dzieje wskazanych obiektów oraz fakt ich przetrwania do czasów obecnych ukształtowały obraz i rolę wskazanych części miasta.

Załączone obrazy: Grafika promująca wydarzenie: Grafika budynku z napisami: „Szczecin w pionie i w poziomie – ślady dziedzictwa pokoleń” oraz informacjami o terminie wydarzenia. Z prawej strony mapa Szczecina.