Wydarzenia

28 III
2024

RJ24 - zmiana godziny wernisażu wystawy Roberta Jundo

RJ24 - zmiana godziny wernisażu wystawy Roberta Jundo

W piątek 19 kwietnia, o godz. 16 zapraszamy na wernisaż wystawy Roberta Jundo RJ24. Wystawę grafiki z cyklu "Aniołowie Nigdy Nie Umierają" można oglądać do 2 czerwca.


Podejmując analizę ikonograficzną moich grafik, zauważamy zależności rozgrywające się pomiędzy schematami układów napędowych motocykla, swobodnej interpretacji malarskiej – malarskiego gestu – a układami czysto abstrakcyjnymi form geometrycznych. Mając do dyspozycji tak obszerną bazę poszczególnych elementów, stosuję również metodę multiplikowania ich, tworząc z tej multiplikacji strukturę kompozycyjną danej pracy graficznej. Oczywistym jest to, że zdarza mi się łączyć struktury abstrakcyjne z przenikaniem się form naturalnych, elementów silnika, układów schematycznych przekładni, krajobrazów industrialnych.

Robert Jundo – urodzony w 1967 roku w Łodzi. Studiował na Wydziale Grafiki i Malarstwa w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Uzyskał dyplom z wyróżnieniem w zakresie grafiki artystycznej. Stypendysta Ministra Kultury i Sztuki. Stopień naukowy doktora sztuki uzyskał w 2016 roku na Wydziale Grafiki i Malarstwa w ASP w Łodzi. Adiunkt w Instytucie Grafiki Artystycznej na Wydziale Sztuk Pięknych ASP w Łodzi. Tytuł doktora habilitowanego otrzymał w 2022 roku. Tworzy w dziedzinie grafiki, malarstwa i architektury wnętrz. Prezentował swoje prace z zakresu grafiki i malarstwa na kilkudziesięciu wystawach w kraju i za granicą. Jego dorobek artystyczny, naukowy i dydaktyczny jest związany z zainteresowaniami dotyczącymi grafiki cyfrowej.

 

 

Plakat wystawy formy w kontrastowe pasy z tekstem na plakacie: 19 kwietnia, o godz. 17 wernisaż wystawy Roberta Jundo RJ24. Wystawę grafiki z cyklu "Aniołowie Nigdy Nie Umierają" można oglądać do 2 czerwca.

Ważne: Nasza strona używa Cookie i innych technologii.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki. Czytaj więcej.

Nie pokazuj powiadomienia