22 V

Polski rower - wykład

Zapraszamy na wykład o historii jednośladów. Początek o godz. 11. Na mini prezentacji pokażemy jednoślady firmy ROMET (Wigry, Jaguar, Karat, Pelikan) oraz przedwojennych polskich firm (Opatowski, Krzemiński i Kamiński). Prelekcja będzie poświęcona wpływowi roweru na życie codzienne oraz jego roli w przemianach społecznych. Opowiemy także o ewolucji technicznej jednośladów. Prelekcję wygłosi dr Andrzej Wojciech Feliński z muzeum.
Współorganizatorem wydarzenia jest spółka Nieruchomości i Opłaty Lokalne, operator Szczecińskiego Roweru Miejskiego. NiOL zaprasza między godz. 11 a 14, na dziedziniec muzeum, gdzie serwisanci rowerów miejskich pomogą naprawić rower. Będzie można także sprawdzić swoją wiedzę na temat przepisów o ruchu drogowym i wziąć udział w konkursie wolnej jazdy, czyli zawodach na najwolniejszy przejazd rowerem miejskim na wyznaczonej trasie. Na zwycięzców czekają gadżety.

Liczba miejsc na sobotnim spotkaniu studyjnym w muzeum -  jest ograniczona do 40 osób. Chętnych prosimy o rezerwację mailową: polska_znaki@saa.pl lub zgłoszenie się do  Szczecińskiej Agencji Artystycznej (aleja Wojska Polskiego 64) po odbiór przypinek uprawniających do udziału w spotkaniu. Uczestnicy spotkania do muzeum wchodzą za darmo.
Na dziedziniec wstęp jest wolny.