Wydarzenia

09 X
2023

Majstersztyk reklamowy szczecińskiego producenta - wykład

Majstersztyk reklamowy szczecińskiego producenta - wykład

 

14 października o g. 11 zapraszamy na wykład "Majstersztyk reklamowy szczecińskiego producenta".  Liczba miejsc ograniczona: obowiązują zapisy. Zgłoszenie należy wysłać na adres edukacja@muzeumtechniki.eu, w tytule zgłoszenia prosimy dopisać "Dni Dziedzictwa”. Wstęp wolny.

Na początku XX wieku producenci mogli liczyć tylko na trzy typy reklamy: marketing szeptany, gadżety reklamowe i reklamę papierową. Rywalizacja o klienta była tak duża, że szczególnie ta ostatnia forma stała się polem wielu świetnych artystycznie i zaskakujących kreacji. Wśród przedsiębiorstw, których bogactwo treści i jakość reklam wybijały się na tle konkurencji, znajduje się szczecińska fabryka Stoewera. Świat reklam Stoewera obfituje w egzotykę, fantastykę, mitologię, fikcję, wątki zaczerpnięte z tradycji i utworów literackich oraz żarty rysunkowe, nie ustępując marketingowym strategiom najbardziej znanych firm na świecie tamtego czasu.

Podczas wykładu zostanie dokonany przegląd różnorodnych form marketingowych Stoewera i zostaną zaprezentowane oryginalne obiekty reklamowe.

Prowadzenie: Sabina Wacławczyk

Data: 14.10.2023 r.

Godzina: 11

Miejsce: sala konferencyjna (II piętro) Muzeum Techniki i Komunikacji w Szczecinie, ul. Niemierzyńska 18 A

Czas trwania: około 75 minut

 

 

Ważne: Nasza strona używa Cookie i innych technologii.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki. Czytaj więcej.

Nie pokazuj powiadomienia