Wystawy archiwalne

Gadające opakowania w muzeum

- Komunikacja wizualna to jedynie część tego, co przygotowaliśmy dla zwiedzających - mówi dr Andrzej Wojciech Feliński z Muzeum Techniki. - Myślę, że szczególnie panie zainteresuje oryginalna biżuteria, którą zaprojektowali studenci dr Anny Orskiej.

Na wystawie zobaczymy miedziane bransolety, kolie z nici i agrafek, projekty opakowań oraz plakaty reklamowe.

- Opakowania mówią - wyjaśnia Justyna Matysiak z Instytutu Wzornictwa, Politechniki Koszalińskiej. - Obraz i litery tworzą całość, która ma przyciągnąć uwagę odbiorcy. Przekaz wizualny musi być spójny i intrygujący. To on opowiada o produkcie.

Zdjęcia projektów będą wyeksponowane na planszach. W muzealnych gablotach pojawią się pierścienie, łańcuszki i bransolety.

- Ludzie często nie czytają, a skanują informacje - mówi dr Wojciech Feliński, kurator wystawy. - Tekst uzupełnia obraz, dlatego tak ważne jest, aby opakowanie reklamowało produkt. Nawet pudełko od żarówki może zaskakiwać.

Prace studentów Politechniki Koszalińskiej można oglądać w naszym muzeum od 22 kwietnia  do 22 maja.

Będą projekty opakowań, znaki graficzne i wiele innych form - mówi Justyna Matysiak, z Politechniki Koszalińskiej. - Pudełko informuje, do czego służy produkt i czy jest tym, czego szukamy.

Studenci na zajęciach uczą się jak budować obraz, poznają tajniki projektowania.

- Proszę mi wierzyć, studenci dla każdego produktu potrafią zaprojektować ciekawą grafikę - mówi Katarzyna Gerlaczyńska z Instytutu Wzornictwa. - Na Politechnice Koszalińskiej powstawały już opakowania soków owocowych, pojemników na bieliznę, perfum, a nawet zapałek.

Ważne: Nasza strona używa Cookie i innych technologii.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki. Czytaj więcej.

Nie pokazuj powiadomienia