Wystawy archiwalne

Akademia Sztuki w Muzeum Techniki

Swoje prace pokaże trójka rzeźbiarzy związanych ze szczecińską Akademią Sztuki. Wystawę można oglądać do 15 stycznia.

Ryszard Wilk w serii fotogramów  prowokuje widza najprostszą formą - kreską Kreska  - w swej wielości i różnorodność konfiguracji - prowokuje wyobraźnię, odkrywa nowe przestrzenie, buduje konstrukcję.

"Upadek  i  triumf  Guliwera", to przestrzenna opowieść Małgorzaty Kopczyńskiej. Artystka nawiązuje do postaci podróżnika,  stworzonej przez  Jonathana Swifta. Instalacja rzeźbiarska łączy w sobie  pewien rys dramatyzmu i  jednocześnie żartu, swobodnie odczytanego przez widza.

- Ogromny Guliwer przechodzi przez nierzadko dotkliwe doświadczenia - mówi rzeźbiarka. - Nawet wtedy potrafi być zabawny, staje się symbolem samopoznania, empatii i stoicyzmu.

Dorota Tołłoczko-Femerling wygląda przez okno. Rama jest prawdziwa, zaś widok powstał w wyobraźni autorki.

- Kiedy patrzymy ze swojego okna, widzimy nakładające się na siebie budynki - tłumaczy Dorota Tołłoczko-Femerling. - Tak powstaje przestrzeń, w której żyjemy. Nasza własna, niekoniecznie ta sama, która powstała na deskach architektów.

Trzy przestrzenne instalacje multimedialne noszą wspólny tytuł "KONSONANS".