Nasze wydawnictwa

Co zaczarowane pojazdy robią nocą. Szczecińskie motobajki.

Bohaterami bajek są przede wszystkim dzieci a także ich rodzice, zwierzęta i zabawki. Zabytkowe - zaczarowane - pojazdy występują w tle. Pojawiają się oczywiście postacie zaczarowane - Strażak, Doktor Sen, Święty Mikołaj, gadający kot-konduktor Kwiciak, Doktor Sen.

Bajki można kupić w muzeum.

Cena - 30 zł.

Mail: wydawnictwa@muzeumtechniki.eu

Bajki - świeżutko po napisaniu - były rozsyłane do pięciu szczecińskich przedszkoli i jednej szkoły (klasy 0-3). Nauczyciele czytali je dzieciom i pisali do muzeum. Opisywali wrażenia dzieci, ich prośby o rozwinięcie lub wyjaśnienie niektórych wątków... Wiele z tych poprawek autor wprowadził przed ukazaniem się książeczki w druku. Można powiedzieć, że bajki napisali wspólnie - Jacek Ogrodniczak i przedszkolaki. Dzieci także rysowały ilustracje, choć oczywiście poprosiliśmy o zilustrowanie bajek artystkę - panią Aleksandrę Zaborską. Niektóre rysunki dzieci ukazały się w książeczce.
Bajki są mocno osadzone w Szczecinie; dzieją się w Parku Kasprowicza, na placu Grunwaldzkim, koło Zamku, na prawobrzeżu, w Lesie Arkońskim.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki. Czytaj więcej.

Nie pokazuj powiadomienia

Od soboty - 7 listopada - muzeum jest nieczynne.