21 V

Europejska Noc Muzeów 2016

21 maja odbędzie się jedenasta edycja "Europejskiej Nocy Muzeów". Muzeum Techniki i Komunikacji będzie zamknięte w tym dniu do godziny 18.

Na nocne  zwiedzanie zapraszamy od godziny 18 do 24. Do Muzeum można będzie dojechać bezpłatnym tramwajem Linii M, który będzie odjeżdżał z przystanku przy ul. Potulickiej o g. 19, 20 i 21. Tramwaj zatrzymuje się na następujących przystankach: Potulicka, Brama Portowa, Plac Żołnierza Polskiego, Plac Rodła, Muzeum Techniki, Las Arkoński.

Podczas "Nocy muzeów" będzie można obejrzeć - oprócz stałej kolekcji - dwie wystawy czasowe. Pokażemy najlepsze fotografie prasowe na wystawie BZ WBK Press Foto 2016. Zapraszamy także na wystawę "Zasamochodzenie według Krzysztofa Meisnera". Obejrzeć będzie można makiety i projekty futurystycznych miast. Podziemia Muzeum w czasie "Nocy muzeów" będą zamknięte dla zwiedzających.

Program "Nocy muzeów" 21 maja 2016 r.

Muzeum Techniki i Komunikacji - Zajezdnia Sztuki w Szczecinie

Godz. 16 - na dziedzińcu muzeum przy ul. Niemierzyńskiej 18A zaczynają zbierać się właściciele zabytkowych pojazdów (zapraszamy wszystkich chętnych).

Godz. 17 - z dziedzińca wyrusza kawalkada zabytkowych samochodów i motocykli.

Godz. 17 - 17.30 - przejazd przez miasto trasą: ul. Niemierzyńska 18A - ul. Zygmunta Krasińskiego - al. Wyzwolenia - ul. Piotra Skargi - al. Wojska Polskiego - pl. Zwycięstwa - Brama Portowa - ul. Stefana Wyszyńskiego - Nabrzeże Wieleckie - ul. Nowa - ul. Owocowa - ul. 3 Maja - al. Niepodległości - al. Wyzwolenia - ul. Zygmunta Krasińskiego - ul. Niemierzyńska 18A.

Godz. od 17.30 - pokaz starych pojazdów należących do kolekcjonerów i pasjonatów na dziedzińcu muzeum.

Godz. 18 - 20 nowy szczeciński rower Stoewera - prezentacja Fundacji Projekt 353

Zapowiedź pierwszego szczecińskiego roweru, który swą tradycją i nazwą będzie nawiązywał do historycznych rowerów Stoewera. W 1893 r. Stoewer wyprodukował w Szczecinie pierwszy rower. Fundacja zamierza nawiązać do dobrych tradycji motoryzacyjnych naszego miasta i w pierwszej kolejności odtworzyć produkcję rowerów, by z czasem ponownie przywrócić produkcję motocykli. Fundacja Projekt 353 przedstawi założenia designerskiego roweru wraz z pierwszymi elementami prototypu.

Godz. 18 - 24 - darmowe wejście do muzeum.

Godz. od 20 - występ orkiestry "Wood & Brass Band". Ten 60-osobowy zespół występował dotychczas między innymi: w Brazylii, Serbii, Francji, Belgii, Norwegii, Hiszpanii i wielokrotnie w Niemczech. Prowadzącym zespół jest Krzysztof Sypień, pomysłodawca i założyciel Orkiestry.

1 maja muzeum jest zamknięte. Zapraszamy 2 i 3 maja.