20 II

Zaprzyjaźniona wystawa w Technoparku

Zapraszamy na wyjątkową wystawę poświęconą historii rozwoju komputerów osobistych! Wśród cyfrowych antyków znalazły się ojciec laptopa i dziadek smartfona - czyli jeden z pierwszych przenośnych komputerów AT z zegarem 10 Mhz, a także pecety ze znakowym systemem operacyjnym DOS i komputery produkowane 40 lat temu w Szczecinie. Pokażemy także archaiczne już dziś dyski, karty sieciowe i modemy, dzięki którym można prześledzić historię miniaturyzacji komputerów. Odwiedzający będą mogli również zagrać w kultową grę "Prince of Persia" i spróbować swoich sił w trójwymiarowym tetrisie "Blockout".

Wstęp na wystawę jest bezpłatny.

Wernisaż odbędzie się 21 lutego (czwartek) w holu budynku F3 Technopark Pomerania (ul. Cyfrowa 6) - środkowy, nowoczesny budynek.

Współorganizatorem wystawy jest nasze muzeum

Wystawa będzie czynna do 21 czerwca 2019 r.