22 XI
2021

Wstawa: W świecie dźwięku i obrazu. Od fonografu do stereofonii / Od tarczy Nipkowa do 4K.

Radio i telewizja to wciąż jedne z najważniejszych mediów. Choć dziś to smartfony i tablety służą nam do słuchania i oglądania ulubionych stacji radiowych i telewizyjnych to wciąż niewiele wiemy jak wygląda praca tych którzy nam te treści dostarczają. Ta wystawa ma w zamierzeniu pokazać jak wygląda praca dziennikarzy radiowych i telewizyjnych, zaprezentować sprzęt na jakim jeszcze do niedawna pracowali, tworząc audycje radiowe i programy telewizyjne.

Wybrane obiekty z kolekcji szczecińskiego Muzeum Techniki i Komunikacji to prezentacja narzędzi pracy dziennikarza radiowego i telewizyjnego  - magnetofony reporterskie, mikrofony, sprzęt studyjny, kamery telewizyjne. Nie mogło też zabraknąć małej prezentacji dziś już niekiedy zabytkowych radioodbiorników czy telewizorów.

Ekspozycja będzie prezentowana w naszym muzeum od 26.11.2021 do 4.04.2022 r. Kuratorem wystawy jest dr Andrzej Wojciech Feliński.

Organizatorami wystawy są SDRP Pomorze Zachodnie i Muzeum Techniki i Komunikacji - Zajezdnia Sztuki w Szczecinie. Serdecznie zapraszamy na stronę współorganizatora SDRP Pomorze Zachodnie.

ZAŁĄCZONE ZDJĘCIA:

Miniatura – białe tło na którym widnieje: z prawej stronie w odcieniu brązu słup telegraficzny z przewodami  sięgającymi do lewego rogu. Z lewej stronie tekst dotyczący wystawy zajmujący dwie trzecie grafiki w kolorze brązowym. W pierwszej linii większą czcionką tytuł wystawy: W świecie dźwięku i obrazu. Pod tekstem głównym mniejszą czcionką: Od fonografu do stereofonii / Od tarczy Nipkowa do 4K.

Plakat wystawy - białe tło na którym widnieje: z prawej stronie w odcieniu brązu słup telegraficzny z przewodami  sięgającymi do lewego rogu. Z lewej strony słupa tekst dotyczący wystawy zajmujący połowę plakatu kolorze brązowym. W pierwszej linii większą czcionką tytuł wystawy: W świecie dźwięku i obrazu. Pod tekstem głównym mniejszą czcionką: Od fonografu do stereofonii / Od tarczy Nipkowa do 4K. Następnie dalsze informacje dotyczące wystawy: Organizatorzy: Muzeum Techniki i Komunikacji - Zajezdnia Sztuki w Szczecinie, Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich Pomorze Zachodnie.  Poniżej dużą czcionką czas trwania wystawy: 26.11.2021 - 27.02.2022. Pod datami mniejszą czcionką: Muzeum Techniki i Komunikacji - Zajezdnia Sztuki w Szczecinie, Niemierzyńska 18a. Pod tekstem grafika z archiwalnego zdjęcia, na której widnieje trzech mężczyzn w kapeluszach i garniturach nad urządzeniem.  W lewym dolnym rogu pasek z logotypami: organizatorów - SDRP Pomorze Zachodnie, Muzeum Techniki i Komunikacji - Zajezdnia Sztuki w Szczecinie; mecenat - Prezydenta Miasta Szczecin oraz partnerów - Remondis, Techno Park Pomerania, Grupa Azoty.