06 V

Wernisaż - akcja ilustracja

Pracownia Projektowania Wydawnictw i Publikacji Cyfrowych Akademii Sztuki w Szczecinie serdecznie zaprasza wszystkie dzieci i dorosłych na jedyną w swoim rodzaju wystawę pt. AKCJA ILUSTRACJA! – czyli interaktywną prezentację ilustrowanych książek dla dzieci stworzonych przez studentów Pracownia Wydawnictw i Publikacji Cyfrowych / Akademia Sztuki w Szczecinie

Na wystawie zobaczycie najciekawsze i najpiękniejsze książki wykonane przez obdarzonych nieposkromioną wyobraźnią studentów grafiki Wydziału Sztuk Wizualnych. Niektóre z prezentowanych publikacji, nagradzane były m.in. przez wydawnictwa: Znak, Ezop czy Wydawnictwo Dwie Siostry, które w 2017 roku na Targach Książki Dzieci w Bolonii otrzymało prestiżową nagrodę dla najlepszego wydawnictwa w Europie.

Rezerwujcie czas! Otwarcie wystawy już w piątek 10 maja 2019 o godz. 17 w Muzeum Komunikacji i Techniki – Zajezdnia Sztuki w Szczecinie. Na wernisaż wstęp wolny.

W trakcie trwania wystawy AKCJA ILUSTRACJA! dostępna będzie strefa twórcza dla dzieci, w której najmłodsi będą współtworzyć własną galerię ilustracji.

W ramach wystawy AKCJA ILUSTRACJA! z okazji Europejskiej Nocy Muzeów odbędą się również warsztaty artystyczne dla dzieci, które odbędą się pod opieką wykładowców i studentów Akademii Sztuki w Szczecinie. Bezpłatne warsztaty odbędą się 18 maja w sobotę w godzinach od 18.00 do 20.00.

Pracownia Projektowania Wydawnictw i Publikacji Cyfrowych działa w strukturze Katedry Grafiki Projektowej na Wydziale Sztuk Wizualnych na Akademii Sztuki w Szczecinie. Prowadzi ją dr Justyna Machnicka wraz z as. mgr Aleksandrą Zaborską i mgr inż Tomaszem Gaborskim.

Kuratorzy: Justyna Machnicka, Aleksandra Zaborska, Tomasz Gaborski, Tomasz Sadowski.

Warsztaty w Noc Muzeów poprowadzą pracownicy i studenci Akademii Sztuki w Szczecinie.

Organizator:
Akademia Sztuki w Szczecinie, Wydział Sztuki Wizualnych, Muzeum Komunikacji i Techniki – Zajezdnia Sztuki w Szczecinie
Wystawa potrwa do 19 czerwca 2019 roku.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki. Czytaj więcej.

Nie pokazuj powiadomienia

28 maja muzeum jest nieczynne. Przepraszamy.