01 X

VIII Szczeciński Festiwal Modelarski PAPRYKARZ 2018

6-7 października  zapraszamy na  VIII edycję Szczecińskiego Festiwalu Modelarskiego PAPRYKARZ 2018 o puchar Prezydenta Miasta Szczecin. W poprzednich latach  organizatorzy gościli wielu modelarzy z całej Polski oraz zagranicy.  Zaplanowane są pokazy: makiet i kolejek elektrycznych, jazdy modelami samochodów sterowanych radiem, grup rekonstrukcyjnych, gier strategicznych, sprzętu wojskowego oraz legendarnej amerykańskiej ciężarówki Peterbilt. Nowością będą warsztaty modelarskie dla najmłodszych (sobota i niedziela), na których dzieciaki nauczą się sklejać modele. Na specjalnej giełdzie można będzie kupić modele, narzędzia, kleje i inne akcesoria niezbędne do realizacji tego hobby.

W najbliższą sobotę i niedzielę (6-7.10.18 r.) muzealny parking będzie  zamknięty dla zwiedzających. Przepraszamy za utrudnienia i zapraszamy do udziału w wydarzeniu.

Program  festiwalu:

sobota 6.10.18 r.

1. Przyjmowanie modeli (godz. 8 - 12.30 ).
  2. Uroczyste otwarcie festiwalu (godz. 13).
  3. Zwiedzanie wystawy, warsztaty dla dzieci, pokazy i giełda modelarska (godz. 13.30 – 18).

niedziela 7.10.18 r.

1. Zwiedzanie wystawy dla modelarzy (godz. 9).
  2. Zwiedzanie wystawy przez publiczność, giełda modelarska, pokazy, warsztaty dla najmłodszych (godz. 10).
  3. Zakończenie festiwalu i ogłoszenie wyników (godz. 13).