05 IV

Szczecin kupuje Muzeum Stoewera

Cieszymy się jak szaleni i wierzymy, że naszą radość podziela wielu szczecinian, miłośników motoryzacji, historii. Dziękujemy za prezent tysiąclecia.
Muzeum poświęcone najsłynniejszym szczecińskim przedsiębiorcom z XIX i XX wieku – działa w Wald-Michelbach, w niemieckiej Hesji, niedaleko francuskiej granicy. W muzeum można oglądać – liczący kilkaset eksponatów – bogaty zbiór samochodów, maszyn do szycia i pisania, rowerów, dokumentów, fotografii, akcesoriów z epoki. Szczecin kupuje kolekcję, którą Manfried Bauer, właściciel Muzeum Stoewera, gromadził przez dziesięciolecia. Mamy nadzieję, że eksponaty pojawią się w Szczecinie latem tego roku.
Cieszą się razem z nami:

Gazeta Wyborcza Szczecin

Głos Szczeciński