25 II

"Światłopowód" - wernisaż wystawy

6 marca, o godz. 17, zapraszamy na wernisaż wystawy „Światłopowód”. Wstęp na wernisaż jest bezpłatny. Kuratorkami wstawy są: Dorota Tołłoczko-Femerling, Olga Kiedrowicz-Świtalska. Wystawa potrwa do 13 kwietnia 2020 r.

W ramach projektu “Światłoczułe” (2014 rok) w Muzeum Techniki i Komunikacji – Zajezdnia Sztuki w Szczecinie – odbyły się trzy autonomiczne wystawy artystek związanych z Akademią Sztuki w Szczecinie –  dr hab. Małgorzaty Kopczyńskiej, prof. AS, dr Olgi Kiedrowicz-Świtalskiej oraz dr Doroty Tołłoczko-Femerling. Każda z prezentacji stanowiła dowód odrębnego doświadczenia w pracy ze światłem. Łącznikiem wystawy stał się jednak fakt, że dla każdej z artystek światło to niezwykle istotny składnik ich realizacji przestrzennych.

Wystawa “Światłoczułe” z 2014 roku została dofinansowana z dotacji Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, w ramach projektu badawczego pod kierunkiem Małgorzaty Kopczyńskiej: “Sztuka światła. Wpływ światła sztucznego na formę i przestrzeń”.

Wystawa “światłopowód” jest kontynuacją działań artystycznych lub projektowych skoncentrowanych wokół medium światła, zapoczątkowanych podczas wystawy “Światłoczułe”. Tym razem – również w ramach pracy dydaktycznej w prowadzonych przez artystki pracowniach. Wystawa “światłopowód” to wspólna ekspozycja prac Pedagogów/żek oraz Studentów/ek Kolegium Sztuk Wizualnych z Wydziału Architektury Wnętrz, Grafiki oraz Wzornictwa, a konkretnie z:

• Pracowni rzeźby i transformacji cyfrowych dr hab. Małgorzaty Kopczyńskiej, prof. AS, współpraca dydaktyczna w ramach pracowni: as. mgr Ewelina Maksimiuk, mgr Kamila Osowicz
  • Pracowni rzeźby i działań przestrzennych dr Doroty Tołłoczko-Femerling,
  • Pracowni projektowania multisensorycznego oraz Pracowni projektowania architektury wnętrz i przestrzeni terapeutycznych dr Olgi Kiedrowicz-Świtalskiej, współpraca dydaktyczna w ramach pracowni: mgr Agata Legawiec.

wernisaż: 6 marca 2020 r. godzina  17.

czas trwania wystawy: 6 marca – 13 kwietnia 2020 r.

miejsce: Muzeum Techniki i Komunikacji – Zajezdnia Sztuki w Szczecinie.

kuratorki: Dorota Tołłoczko-Femerling, Olga Kiedrowicz-Świtalska.