23 IX

Rozpoczynamy pracę nad wystawą Stoewera

Zakończył się transport eksponatów z kolekcji z Wald-Michelbach. Do Szczecina przyjechało sześć  samochodów i około 900 unikatowych eksponatów związanych z marką Stoewer.  W kolekcji od Manfrieda Bauera pozyskaliśmy takie perełki jak: Stoewer C-2 z 1913 roku, Stoewer S-8 z 1928 roku, Stoewer V5 cabrio-limousine z 1931 roku.

Cała kolekcja to 1022 eksponaty. Za zakup całej kolekcji Muzeum zapłaci ponad 3 mln zł w trzech ratach. Prócz samochodów do muzeum techniki przyjechało 8 rowerów (jeden to właściwie motorower), 34 maszyny do pisania, 54 maszyny do szycia i kilkaset drobnych eksponatów (np. dokumenty, odznaki, nagrody z imprez motoryzacyjnych, wydawnictwa z epoki, firmowe gadżety reklamowe, fotografie).

Rozpoczynamy pracę nad wystawą. Całą kolekcję – już opracowaną – pokażemy w listopadzie.

fot. G. Kaźmierczakfot. G. Kaźmierczakfot. G. Kaźmierczakfot. G. Kaźmierczakfot. G. Kaźmierczakfot. G. Kaźmierczakfot. G. Kaźmierczakfot. G. Kaźmierczakfot. G. Kaźmierczakfot. G. Kaźmierczak