20 XI

Pomoc dla twórców

Rusza 2. edycja programu dofinansowania dla szczecińskich artystów, którzy zmagają się z trudną sytuacją ekonomiczną spowodowaną przez pandemię COVID-19.

Po sukcesie, jakim okazała się 1. edycja projektu, realizowana wiosną tego roku, Szczecin, jako jedno z pierwszych miast w Polsce, uruchamia drugą „tarczę” dofinansowania i wspiera lokalnych twórców i twórczynie.

Celem konkursu, organizowanego przez TRAFO Trafostację Sztuki w Szczecinie a finansowanego przez Miasto Szczecin, jest stworzenie bazy koncepcji prac artystycznych, które w przyszłości mogą zostać wykorzystane przez instytucje kultury Miasta Szczecin. Warunkiem udziału jest przedstawienie idei projektu artystycznego, który docelowo może być zrealizowany we wszystkich dostępnych mediach, w ramach wszystkich dziedzin sztuki współczesnej.

Na cel zadania przeznaczono łącznie 120 000 zł, przy czym ze wsparcia będzie mogło skorzystać około 30 artystek i artystów.

Zgłoszenia do udziału w konkursie należy składać od 20.11.2020 r. do 30.11.2020 r. do godziny 23:59 na adres mailowy: mikrogranty@trafo.art.

Więcej informacji o konkursie można znaleźć w załączonym regulaminie, a komplet niezbędnych do zgłoszenia dokumentów można pobrać ze strony TRAFO: https://trafo.art/mikrogranty-2-dla-szczecinskich-artystow/