17 XII

Prześlij cegłę - wystawa online

Ekspozycja „Prześlij cegłę” będzie prezentowana 17.12.21 – 17.01.22. Kuratorem wystawy jest prof. Renata Jackowiak. Ekspozycja dostępna w trybie online.

Cegła – to hasło przewodnie wystawy, stanowi pretekst do zaprezentowania twórczości artystów- pedagogów uczelni z Gdańska, Katowic, Łodzi, Poznania, Szczecina, Torunia i Wrocławia. To konfrontacja dyscyplin artystycznych – ceramiki i rzeźby.

Organizatorem wystawy jest Muzeum Techniki i Komunikacji oraz Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie. Hasłem jest cegła, będąca symbolem trwałości, nadająca kształt obiektom architektonicznym, kreśląca poetyckość ruin inspirując tym samym artystów. To artefakt towarzyszący cywilizacji. Zadaniem artystów było wyrwanie jej z kontekstu, przetworzenie i ukazanie jej przez pryzmat swojej koncepcji, osobistych przeżyć. Do udziału we wspólnych poszukiwaniach zostały zaproszone 24 osoby, rzeźbiarze, ceramicy oraz architekci. Gościem honorowym  jest prof. Ryszard Wilk, artysta, którego twórczość artystyczna oparta jest na realizacjach i projektach architektonicznych i rzeźbiarskich. Pedagog od 50 lat związany z uczelniami Szczecina.

Renata Jackowiak

ZAŁĄCZONE ZDJĘCIA:

Miniatura – białe tło na którym widnieje: od lewej napis pomarańczową czcionką z białym wypełnieniem: Podaj cegłę.

Plakat wystawy - białe tło na którym widnieje: od lewej napis pomarańczową czcionką z białym wypełnieniem: Podaj cegłę. Pod tekstem czarną małą czcionką nazwiska artystów w trzech rzędach. Następnie grafika wyśrodkowana cegły w kolorze pomarańczową z jedną ścianą z czarnych cienkich pasów. Cegła od dolnych ścian obrysowana szarym kolorem, który wypełnia dolne tło plakatu. Na szarym tle białą czcionką dalsze informacje dotyczące wystawy: w pieszej linijce Wystawa 17.12.21 – 17.01.22. Następnie pozioma linia i tekst poniżej: 17.01.21 godzina 16.00 ul. Niemierzyńska 18A. W kolejnej linijce: Muzeum Techniki i Komunikacji – Zajezdnia Sztuki w Szczecinie.