18 VII

Muzealne roboty z Robotem i LEGO - warsztaty

Zapraszamy w każdą środę wakacji (lipiec:26; sierpień: 2, 9, 16, 23, 30) dzieci w wieku od 6 do 12 lat  na inspirujące warsztaty "Muzealne roboty z Robotem i LEGO". Zajęcia rozpoczną się o godzinie 11 i potrwają do godziny 14. Koszt udziału w warsztatach to 26 zł od osoby (za jeden dzień zajęć, w tym bilet wstępu do muzeum). Ilość miejsc jest ograniczona, dlatego decyduje kolejność zgłoszeń.

- Nic tak nie kręci dzieci jak budowa modeli, które następnie w "magiczny" sposób można samodzielnie wprawić w ruch, co pozwala na pełną kontrolę nad stworzonym obiektem - wyjaśnia Joanna Kiedrowska  (Bricks 4 Kidz - Szczecin). - Budując jeden z kilkuset modeli dzieci zdobywają cenną, praktyczną wiedzę na temat mechaniki i praw fizyki obowiązujących w otaczającym ich świecie. W ramach warsztatów poznamy świat robotyki, jej historię i najsłynniejsze roboty.

Zapisy na warsztaty prowadzi kasa muzealna pod nr. tel. 91 45 99 200.