29 XI

Mikołajki - warsztaty

No i przyszła zima. Wielkimi krokami zbliżają się święta, dlatego w sobotę (9 grudnia) zapraszamy dzieci w wieku od 6 do 10 roku życia  na "Warsztaty Mikołajkowe". Zajęcia rozpoczną się o godzinie 10.30 i potrwają do godziny 12.30. Koszt udziału w warsztatach to 15 zł od osoby. Ilość miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Grudzień to miesiąc prezentów, przystrajania domów, przygotowań do Wigilii. Święta są szansą także na twórczo spędzony czas z dziećmi. Uczestnicy muzealnych warsztatów wykonają m.in: ozdobną torebkę na prezenty, papierowego Mikołaja, kartkę świąteczną itd.

- Najmłodsi własnoręcznie zaprojektują kartkę świąteczną oraz ozdoby na choinkę. Prace wykonamy przy pomocy kolorowych papierów, brokatów i innych materiałów - mówi Maria Szponar z Muzeum Techniki i Komunikacji. - Będą ozdobne dziurkacze i kreatywne szablony. Przygotujmy się na świetną zabawę i zero nudy.

Zapisy na warsztaty prowadzi kasa muzealna pod nr. tel. 91 45 99 200.