Wydarzenia

31 V
2019

Konkurs na zabawkę eko rozstrzygnięty

Czwarty już, ogólnopolski konkurs, skierowany do uczniów - zakończony. Zabawki zaprojektowane, wykonane, wkrótce będzie można zobaczyć je w muzeum. Oto zwycięzcy.

 PROTOKÓŁ Z POSIEDZENIA JURY IV OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNO-TECHNICZNEGO

       „EKO - ZABAWKA”

organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 41 z Oddziałami Integracyjnymi im. Maksymiliana Golisza w Szczecinie pod patronatem Muzeum Techniki i Komunikacji – Zajezdnia Sztuki w Szczecinie z 30 maja 2019 roku 

Skład komisji konkursowej:  Przewodniczący: dr Andrzej Wojciech Feliński - Kierownik Działu Edukacji Muzeum Techniki i Komunikacji

Członkowie komisji: 

Witold Jakubek (konsultant metodyczny zajęć technicznych - ogólnopolski)

Waldemar Zaborski (konsultant – ZCDN w Szczecinie)                                                                                                                                    

Katarzyna Neumann – Piotrowska - SP 41 (organizator)

W ocenie zabawek udział wzięli też uczniowie kl. VIII  -  SP 41 z OI w Szczecinie: Łukasz Kupis i Jan Molenda.

  1. Jury postanowiło przyznać w konkursie następujące nagrody i wyróżnienia:

- w I kategorii wiekowej  (6-9 lat)          

I miejsce –  Wojtek Bonowicz „CZOŁG – TYGRYS” – Szkoła Podstawowa w Zajeziorzu    (woj. kujawsko-pomorskie), op. Michalina Sobocińska,

II miejsce – Filip Sawicki „STATEK PIRACKI” – Szkoła Podstawowa w Kliniskach       Wielkich, op. Magdalena Gaszewska,

III miejsce – Nikola Grabowska „JEŻ NA KÓŁKACH” - Szkoła Podstawowa w Zajeziorzu    (woj. kujawsko-pomorskie), op. Michalina Sobocińska,

Wyróżnienia:

Wiktoria Baj „LALKA PARYŻANKA” – PSP w Dąbrowie (woj. lubelskie), op. Adrianna Karpiuk,

Bartłomiej Murawski „EKO ZABAWKA” – SP 4 w Pruszczu Ggańskim, op. Ewelina Jost,

Karolina Smułka „KARUZELA” – SP nr 28 w Szczecinie, op. Magdalena Smułka,

Wojciech Hilko „PIŁKARZYKI” – SP nr 46 w Szczecinie, op. Donata Ćmielewska

- w II kategorii wiekowej (10-12 lat)            

I miejsce – Nina Mikulska „SAMOLOT” – Szkoła Podstawowa nr 55 w Szczecinie, op.   Jolanta Giel,

II miejsce – Karol Szuper „EKO – ROBOT” – Szkoła Podstawowa nr 35 w Szczecinie, op. Aleksandra Sławińska,

III miejsce – Magdalena Mysiak „DOMEK DLA LALEK” – Szkoła Podstawowa nr 41 z Oddziałami Integracyjnymi w Szczecinie, op. Anna Litwinowicz,

Wyróżnienia:

Wiktoria Żelarzewska „ZAJĄCZEK” – SP w Czernicach Borowych (woj. mazowieckie), op. Edyta Zielińska,

Wiktoria Rzymska „GITARA” – SP nr 42 w Szczecinie, op. Beata Włodarczyk,

Jan Kozłowski „STATEK” – SP nr 41 z OI w Szczecinie, op. Anna Litwinowicz,

Jakub Etryk „ AKWARIUM” - SP nr 41 z OI w Szczecinie, op. Anna Litwinowicz.

- w III kategorii wiekowej (13-16 lat)

I miejsce – Kamil Matuszewski „EKO – AUTO” – Szkoła Podstawowa nr 35 w Szczecinie, op. Jowita Krajewska,

II miejsce – Martyna Wiśniewska „LALKA – PETUNIA” – Szkoła Podstawowa nr 5 we Włocławku, op. Wioletta Kwarcińska, Krystyna Kukucka,

III miejsce – Natalia Brelik „MATA SENSORYCZNA” – Szkoła Podstawowa nr 7 w Kołobrzegu, op. Krystyna Bobrek,

Wyróżnienia:

Marcel Wieczorek „WOODEN – TOY” – Zespół Szkolno – Przedszkolny w Ciasnej (woj. śląskie), op. Iwona Sleziona-Plawgo,

Marcin Kupka „WYRZUTNIA” - Zespół Szkolno – Przedszkolny w Ciasnej (woj. śląskie), op. Anna Kozielska, Iwona Sleziona-Plawgo,

Nikodem Sobczyk „OŚMIORNICA” – SP nr 35 w Szczecinie, op. Aleksandra Sławińska,

  1. W konkursie wzięło udział 42 Placówki Oświatowe z terenu całej Polski (poniżej szczegółowa lista szkół),
  2. Na konkurs wpłynęło 145 zabawek w trzech kategoriach wiekowych.
  3. Komisja konkursowa przy ocenianiu prac wzięła pod uwagę następujące kryteria:
  • wykorzystanie surowców wtórnych lub innych materiałów ekologicznych,
  • inwencja i pomysłowość podejścia do tematu,
  • wrażenie estetyczne,
  1. Placówki, które wzięły udział w Konkursie:

Przedszkole Publiczne nr 45 w Szczecinie,

Szkoła Podstawowa nr 10 im. Leonida Teligi w Szczecinie,

Szkoła Podstawowa nr 11 im. UNICEF-u w Szczecinie,

Szkoła Podstawowa nr 21 z Oddziałami Integracyjnymi w Szczecinie,

Szkoła Podstawowa nr 22 przy SOSW dla Dzieci Niesłyszących w Szczecinie,

Szkoła Podstawowa nr 28 w Szczecinie,

Szkoła Podstawowa nr 33 w Szczecinie,

Szkoła Podstawowa nr 35 im. Jana Pawła II w Szczecinie,

Szkoła Podstawowa nr 41 z Oddziałami Integracyjnymi, im. M. Golisza w Szczecinie,

Szkoła Podstawowa nr 42 w Szczecinie,

Szkoła Podstawowa nr 46 w Szczecinie,

Szkoła Podstawowa nr 53 (Gim. Nr 10) w Szczecinie,

Szkoła Podstawowa nr 55 w Szczecinie,

Szkoła Podstawowa nr 63 z Oddziałami Integracyjnymi w Szczecinie,

Szkoła Podstawowa nr 74 im. S. Grońskiego w Szczecinie,

Szkoła Podstawowa im. Prof. W. Grochowskiego w Kliniskach Wielkich,

Szkoła Podstawowa nr 7 w Kołobrzegu,

Szkoła Podstawowa w Zajeziorzu (woj. kujawsko-pomorskie),

Szkoła Podstawowa nr 355 w Warszawie,

Szkoła Podstawowa nr 4 im. H. Sienkiewicza w Hajnówce (woj. podlaskie),

Szkoła Podstawowa im. J. Sieklickiej w Czernicach Borowych (woj. mazowieckie),

Szkoła Podstawowa nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi, im. Szarych Szeregów-Włocławek,

Szkoła Podstawowa w Głogowie Małopolskim (woj. podkarpackie),

Szkoła Podstawowa nr 29 z Oddziałami Sportowymi im. Alfreda Szklarskiego w Dąbrowie Górniczej (woj. śląskie),

Szkoła Podstawowa nr 4 im. I. J. Paderewskiego w Pruszczu Gdańskim,

Szkoła Podstawowa nr 2 im. K. Makuszyńskiego w Polkowicach (woj. dolnośląskie),

Szkoła Podstawowa nr 1 im. J. Korczaka w Czersku (woj. pomorskie),

Szkoła Podstawowa nr 21 im. Królowej Jadwigi w Lublinie,

Szkoła Podstawowa nr 31 im. J. Korczaka w Białymstoku,

Szkoła Podstawowa im. Ks. E. Kasperczyka w Turzy Śląskiej,

Szkoła Podstawowa w Lechowie (woj. warmińsko-mazurskie),

Szkoła Podstawowa nr 5 im. J. Korczaka w Zakopanem,

Szkoła Podstawowa nr 5 im. J. Kusocińskiego w Chorzowie,

Szkoła Podstawowa nr 18 w Rzeszowie,

Szkoła Podstawowa nr 9 im. Króla Jana III Sobieskiego w Gliwicach,

Szkoła Podstawowa nr 3 im. J. Ch. Ruberga w Lędzinach (woj. śląskie),

Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Borku Starym (woj. podkarpackie),

Centrum Rozwoju i Aktywności „Źródełko” we Wrocławiu,

Samorządowy Zespół Szkół nr 1 im. A. Mickiewicza w Chełmku (woj. małopolskie),

Przedszkole nr 124 im. M. Konopnickiej we Wrocławiu,

Przedszkole nr 124 w Oleśnicy,

 Publiczna Szkoła Podstawowa w Dąbrowie (woj. lubelskie),

Zespół Szkolno – Przedszkolny w Ciasnej (woj. śląskie),

Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju (woj. lubelskie),

  1. Sponsorzy nagród:

Urząd Miasta Szczecin

REMONDIS Szczecin Sp. z o.o.

Grupa TOM Sp. z o.o.           

Księgarnia Szkolna APLAUZ  Centrum Edukacji w Szczecinie

EKO-DECO decoupage i scrapbooking SAMBORA w Częstochowie

      Jury i organizatorzy dziękują serdecznie dzieciom i młodzieży za wykonanie pięknych i ciekawych zabawek. Słowa podziękowania kierują również do wychowawców i nauczycieli, którzy zachęcili swoich uczniów do udziału w konkursie oraz do sponsorów, dzięki którym laureaci otrzymają bardzo ciekawe nagrody.

Posiedzenie komisji oceniającej konkursu plastyczno-technicznego zakończono dokumentując je niniejszym protokołem, podpisanym przez wszystkich jej członków.

Uroczyste rozdanie nagród nastąpi w czwartek 6 czerwca 2019r. o godz. 16.00 na terenie Muzeum Techniki i Komunikacji – Zajezdnia Sztuki w Szczecinie przy ul. Niemierzyńskiej 18A.

Zapraszamy serdecznie laureatów wraz z opiekunami.

Dojazd na koszt własny, prace nieodebrane przesłane zostaną do placówek.

Protokół podpisany został przez organizatorów oraz członków komisji.

Ważne: Nasza strona używa Cookie i innych technologii.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki. Czytaj więcej.

Nie pokazuj powiadomienia
UWAGA

20 czerwca - w święto Bożego Ciała - muzeum jest zamknięte.