29 X

Ewakuacja - wystawa

Ewakuacja – to hasło przewodnie tegorocznej wystawy, która jest już szóstym spotkaniem (poprzednie: Wędrowanie, Konstrukcja/Materia, Pomiędzy, 50/50, Wewnątrz, odbyły się w latach 2016-2020). W wystawie weźmie udział ok. 24 zaproszonych artystów z Bydgoszczy, Gdańska, Krakowa, Łodzi, Poznania, Szczecina i Torunia. Gościem honorowym w tym roku będzie prof. Krystyna Cybińska, ceramik i pedagog Akademii Sztuk Pięknych z Wrocławia, członkini Académie Internationale de la Céramique d’Art (AIC) w Genewie.

Tegoroczna odsłona w przestrzeni Muzeum  jest pomyślana jako konfrontacja różnorodnych dyscyplin artystycznych – ceramiki, grafiki, malarstwa i rzeźby. Odpowiedzią na hasło wywoławcze tej konfrontacji będą komentarze do wydarzeń: klimatycznych, pandemicznych oraz politycznych - wszystkiego co nas otacza na co dzień i pod wieloma względami nas ogranicza. Ewakuujemy się fizycznie i duchowo, przemieszczamy się w sposób zorganizowany z bliskimi wraz z dobytkiem, warsztatem pracy. Miejsc, w których występuje zagrożenie jest coraz więcej. Migrujemy na obszar bezpieczny, analizując i komentując rzeczywistość. Sztuka staje się przestrzenią, która przynosi ukojenie, gdyż pozwala z nadzieją myśleć o przyszłości i powrocie z fizycznej i psychicznej ewakuacji. Każdy z artystów, powołując się na własne przeżycia oraz doświadczenia zaprezentuje w formie wypowiedzi artystycznej prace zrealizowane  w medium, którym się posługuje.

Renata Jackowiak

ZAŁĄCZONE ZDJĘCIA:

Miniatura - szare tło na którym widnieje: w górnej części naszkicowany tłum, poniżej jedna osoba. Na grafice napis z informacjami dotyczącymi wystawy i wernisażu. W pierwszej linii mniejszą czcionką wielkimi literami słowo: WYSTAWA. Następnie większa czcionka (kolor czarny)  bez wypełnienia, daty: 29.10 – 03.12.2021. Poniżej małą czcionką (kolor czarny) z wypełnieniem wielkimi literami: WERNISAŻ 29.10.2021 GODZINA 16:00 UL. NIEMIERZYŃSKA 18 A MUZEUM TECHNIKI I KOMUNIKACJI W SZCZECINIE. Poniżej dużą czcionką z wypełnieniem (kolor czarny) tytuł wystawy: ewakuacja.

Plakat wystawy - szare tło na którym widnieje: w górnej części naszkicowany tłum, poniżej jedna osoba. Na grafice napis z informacjami dotyczącymi wystawy i wernisażu. W pierwszej linii mniejszą czcionką wielkimi literami słowo: WYSTAWA. Następnie większa czcionka (kolor czarny)  bez wypełnienia, daty: 29.10 – 03.12.2021. Poniżej małą czcionką (kolor czarny) z wypełnieniem wielkimi literami: WERNISAŻ 29.10.2021 GODZINA 16:00 UL. NIEMIERZYŃSKA 18 A MUZEUM TECHNIKI I KOMUNIKACJI W SZCZECINIE. Poniżej dużą czcionką z wypełnieniem (kolor czarny) tytuł wystawy: ewakuacja. Poniżej małą czcionką (kolor czarny) wielkimi literami tekst: KRYSTYNA CYBIŃSKA GOŚĆ HONOROWY, ADASZEWSKA KATARZYNA, BAJEK ZBIGNIEW BANACHOWICZ ANDRZEJ, BLEKIEWICZ ZBIGNIEW BŁĘDOWSKA AGNIESZKA, BOCHENEK ANNA, BUKOWSKI TOMASZ, DUDEK ZBIGNIEW, GLISZCZYŃSKI KRZYSZTOF JACKOWIAK RENATA JERCZYŃSKI MIKOŁAJ, JUNDO ROBERT KOSZAŁKA BOGUSŁAWA LEŚNIK ANDRZEJ MAZUR KRZYSZTOF POLEWKA ARKADIUSZ, SCHMIDT ANNA, SCHMIDT GORA MAGDALENA, SŁUCHOCKA KATARZYNA, SPIEGELHALTER GERNOT, STEFAŃSKA JOANNA, SZOT ZBIGNIEW ZBOROMIRSKA AGATA KURATOR WYSTAWY RENATA JACKOWIAK, KURATOR WYSTAWY RENATA JACKOWIAK. Na dole biały pas na całą szerokość plakatu. Na białym tle od lewe: napis (czarny) wielkimi literami „ORGANIZATORZY”, następnie logotypy Muzeum Techniki i Komunikacji  oraz Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego. Kolejno napis (czarny) wielkimi literami „PATRONAT HONOROWY” i logotyp HONOROWEGO PATRONATU PREZYDENTA MIASTA SZCZECIN.

30 marca muzeum jest czynne do godz. 15. 31 marca - nieczynne.