20 X

"dyplomy i aneksy" - wystawa

21 października o godz. 17 zapraszamy na otwarcie wystawy "dyplomy i aneksy". Kuratorką wystawy jest dr Dorota Tołłoczko-Femerling, prowadząca Pracownię Rzeźby i Działań Przestrzennych. Wystawa będzie dostępna do 27 listopada 2022 r.

Więcej o wystawie:

"dyplomy i aneksy" to wystawa pierwszych dyplomów i aneksów, które miałam zaszczyt poprowadzić w Pracowni Rzeźby i Działań Przestrzennych.

Lena Kłosińska – "Forms of memory" seria figur ceramicznych - aneks do dyplomu licencjackiego Red Line wykonanego u dr Natalii Szostak w Pracowni Koncepcji Obrazu Akademii Sztuki w Szczecinie. Dyplom to setki kartek z wizerunkami zagrożonych wyginięciem zwierząt, jako element rozbudowanej akcji artystycznej o charakterze antywojennego protestu.

Robin Kmita – dyplom licencjacki - Wpływ arteterapii na rozwój człowieka w dobie pandemii – to próba przedstawienia ważności arteterapii na rozwój człowieka ukazanej w formie działania artystycznego. Projekt oparty o elementy powtarzalne i kompozycję otwartą dającą możliwość rozbudowywania układanki do ogromnych rozmiarów lub do ograniczania jej do minimum – każdy uczestnik może wejść w interakcje z zaproponowanym zestawem elementów i stworzyć własną kompozycję pozwalającą na przedstawienie własnej kondycji psychicznej lub na swobodna zabawę w celu poddania się procesowi kreacji.

Natalia Miśkowiec – Dyplom Licencjacki - “Kwiat wspomnień” to rozwinięcie gry „Spiritfarer” o autorskie figurki amiibo poruszającymi się po świecie gry. Zestaw wybranych postaci został zaprojektowany jako figurki kolekcjonerskie natomiast dzięki przekierowaniom NFC możemy przenieść wybraną postać do przypisanej jej przestrzeni wirtualnej, do gry podejmującej temat śmierci, towarzyszącej graczowi przez cały czas trwania rozgrywki.

Paulina Wera – ceramiczne obiekty rzeźbiarskie - aneks do dyplomu licencjackiego “Ziemia kaszubska” – serii ilustracji-plakatów opowiadających o legendach kaszubskich wykonanych w technice druku offsetowego u prof. Grzegorza Nowickiego w pracowni Druku Offsetowego.

dr Dorota Tołłoczko-Femerling - kuratorka wystawy, prowadząca Pracownię Rzeźby i Działań Przestrzennych.

plakat wystawy

ZAŁĄCZONE ZDJĘCIA:

Plakat wystawy: Dyplomy i Aneksy. Na plakacie kolejno cztery zdjęcia od prawej: rzeźba jelenia  żywicy, płytka ceramiczna motyw kwiatów, kot z żywicy, płytka motyw fale.  Nad zdjęciami tytuł wystawy. Pod zdjęciami informacje o miejscu wystawy  i datach.