29 V

Do widzenia... Dzień dobry! - wystawa wirtualna

Do widzenia... Dzień dobry!  - wystawa wirtualna

Zapraszamy na wystawę „Do widzenia… Dzień dobry!”. Ekspozycję tworzą prace dyplomowe – licencjackie oraz magisterskie – studentów kierunku Wzornictwa Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. Jest ona podsumowaniem pracy dydaktycznej wykładowców obejmującej okres od 2008 do 2020 roku. Kuratorami wystawy są: dr hab. Renata Jackowiak i dr Andrzej Wojciech Feliński.

To pierwsza wystawa w Muzeum Techniki i Komunikacji, która zwiedzać można jedynie wirtualnie. Ten niedawno rzadko spotykany w muzeach sposób prezentacji, nadaje nowy wymiar ekspozycji. Internet pozbawiony hamujących człowieka praw fizyki podkreśla uniwersalność prezentowanych prac. Zniesione zostają ograniczania w odbiorze, ponieważ wirtualne zwiedzanie nie posiada czasu i przestrzeni. Jedynym warunkiem staje się dostępność Wi-Fi oraz pragnienie obcowania z kulturą w dogodnym dla siebie terminie i wybranym miejscu.

KLIKNIJ I ZWIEDZAJ WYSTAWĘ WIRTUALNĄ

Wystawa Do widzenia… Dzień dobry! prezentowana w Muzeum Techniki i Komunikacji Zajezdnia Sztuki w Szczecinie ma wyjątkowy charakter i zasługuje na specjalną uwagę. Stanowi ona bowiem podsumowanie pracy dydaktycznej sporej grupy wykładowców obejmującej okres od 2008 do 2020 roku. Na wystawie znajdują się prace dyplomowe – licencjackie oraz magisterskie – studentów kierunku Wzornictwa Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. Na tym kierunku zajmowaliśmy się projektowaniem graficznym, projektowaniem mody i biżuterii. Dzięki wysiłkowi kadry oraz pracy studentów powstały liczne realizacje produktów – mebli, odzieży… W minionych latach braliśmy udział w kilkunastu różnorodnych wystawach i targach odbywających się na terenie Szczecina i z dumą prezentowaliśmy dokonania naszych studentów.

Używam czasu przeszłego, ponieważ kierunek Wzornictwo został wygaszony. Wystawa Do widzenia… Dzień dobry! ma za zadanie pokazać dorobek tego kierunku i godnie pożegnać się z nim, witając zarazem przyszłość, z którą wiążemy ogromne nadzieje. Wyraża to druga część tytułu wystawy: Dzień dobry!

Przyszłość wiąże się z kierunkiem Projektowanie Architektury Wnętrz i Otoczenia. Na wystawie można dostrzec jej pierwsze oznaki – prace semestralne zrealizowane przez studentów kierunku Projektowania Architektury Wnętrz i Otoczenia. Pierwsze dyplomy inżynierskie będą prezentowane wkrótce, natomiast od czerwca 2020 roku zapraszamy na studia magisterskie do Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie.

dr hab. Renata Jackowiak