Multimedia

Autobusy Stoewera

Autobusy Stoewera, czyli początki transportu publicznego w Szczecinie

Publikacja Remigiusza Grochowiaka i Marka Molewicza wprowadza czytelnika w historię autobusów w naszym regionie. Wydanie książki zbiegło się z jubileuszem 80-lecia linii autobusowych w Szczecinie. Narrację rozpoczyna wspomnienie o tramwaju konnym, który w 1879 roku kursował z Łękna (Westend) do Dworca Głównego (Haupt Bahnhof).

Autorzy dokładnie opisują dzieje szczecińskiej komunikacji publicznej, kończąc swoją opowieść pytaniami o przyszłość transportu na Pomorzu Zachodnim. Publikacja jest debiutem wydawniczym Muzeum Techniki i Komunikacji. Od 2008 roku książkę można kupić w muzeum oraz w księgarniach internetowych. Bogato ilustrowany wolumin prezentuje zmiany w wyglądzie i budowie autobusów. Archiwalne zdjęcia przedstawiają zarówno przedwojenne pojazdy jak i polską historię transportu w Szczecinie. Autorzy, miłośnicy komunikacji miejskiej, potrafią zarazić czytelnika swoją pasją.

Historia zaczyna się w fabryce Stoewera, z której pochodziły pierwsze autobusy w Szczecinie. Komunikacja miejska jest kolejnym przykładem jak Stoewerowie wpłynęli na losy miasta. Fabryka produkowała nie tylko samochody osobowe, maszyny do pisania i szycia. Narracja przerywana jest przedrukowaną instrukcją zachowania dla pasażerów omnibusów, czy mapką przystanków autobusowych w przedwojennym Szczecinie. Pozycję tę można uznać za encyklopedię szczecińskiej komunikacji.

Książkę można kupić w muzeum (kontakt mailowy biuro@muzeumtechniki.eu).

Tytuł: Autobusy komunikacji miejskiej w Szczecinie 1928 ? 2008

Cena - 69 zł

Ważne: Nasza strona używa Cookie i innych technologii.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki. Czytaj więcej.

Nie pokazuj powiadomienia